Цікаві зустрічі у військово-морському ліцеї


День 15 березня 2018 р. у військово-морському ліцеї (м. Одеса, бувш. Севастопіль) був насичений цікавими зустрічами.

Історик, радник заступника голови Адміністрації Президента України Василь Павлов колись був причетним до створення ліцею у Севастополі у 2009 р. Цього разу він мав насичений одноденний візит до Одеси, та зустріч із ліцеїстами була також запланована.

Василь Павлов є науковим керівником книги “Історія українського війська”, одним із тих, хто є рушієм появи історичної політики в Україні.

В Одесі він провів дві зустрічі із ліцеїстами та курсантами Інституту ВМС.

Цікава зустріч із істориком, радником заступника голови Адміністрації Президента України Василем Павловим, сьогодні відбулася у Військово-морському ліцеї.

В свій час, Василь Павлов стояв у витоків формування ліцею в м.Севастополі і тому доля Військово-морського ліцею йому небайдужа. На зустрічі з істориком був присутній представник Командування ВМС капітан 2 рангу Володимир Новохацький.

Просто, доступно, охоплюючи всі часи українського війска( є автором книги “Історія українського війська”), Василь Павлов розповідав ліцеїстам про українського генерала Марка Безручка, заслуженого в боротьбі з більшовиками, на могилу(могила у Варшаві)якого двічі на рік міністр оборони Польщі покладає квіти, про поета Володимира Сосюру, котрий народився (тепер уже відомому кожному українцю і не тільки) в м. Дебальцево та написав чудовий вірш “Любіть Україну” і… багато інших цікавих фактів з історіі Украіни . Ліцеїсти, мов із життєдайного джерела, черпали факти історії своєі краіни, тому, в свою чергу, і запитань було не менше. Війна і Крим-найбільш хвилюючі питання та широко відкриті очі хлопчаків. “Я бачив ваші очі,-сказав історик-вони

справжні”. Дякуємо Василю Павлову, що завітав у гості і привідкрив ще одні двері в історію минулого нашої України. Чекаємо наступноі зустрічі.

15 березня перед курсантами та постійним складом Інституту ВМС виступив радник заступника голови адміністрації Президента України Василь Борисович Павлов – український історик, автор багатьох досліджень та видань про військову історію України.

”Сучасна мілітарна історія“ – така тема була представлена особовому складу нашого вишу.

”Історія – один з основних видів зброї, вона не летальна, але має летальні наслідки“, – такою була одна з головних тез лекції.

Щиро дякуємо Василю Борисовичу за душевну атмосферу, цікаву та корисну для нас лекцію.

Слава Україні!

Джерело

Цього ж дня до ліцею завітав одеський публіцист Сергій Дібров. Окрім цікавої розповіді про УПА та його останнього керівника Кука, Сергій подарував у бібліотеку навчального закладу книжки.

Візит цікавих людей до Військово-морського ліцею продовжується. Публіцист Сергій Дібров завітав до вихованців ліцею, щоб поділитися спогадами знайомства з легендарним повстанцем – останнім головнокомандувачем УПА Василем Куком і ще раз перегорнути сторінки історії визвольного руху України і її героів. В подарунок для ліцеїстів гість приніс неймовірні книги Василя Кука “УПА в запитаннях і відповідях Головного командира”, Ярослава Святко “Розвідник воюючої країни” … про життя діячів українського національно-визвольного руху. Приємним фактом було ще й те, що Військово-морський ліцей першим в Одесі, серед всіх навчальних закладів, отримав ці унікальні книги. Неймовірну спадщину боротьби в підпіллі ( в т.ч. позивні) отримали українські військові сьогодення від своїх предків. Українці повинні жити за Україну допомогти ворогам померти,а самим залишитися живими…на всі віки!


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s