Рідні дезертира ВМСУ Валерія Руднєва збирають гроші на заставу та мріють його обміняти як “громадянина РФ”


4 травня 2018 р. у Чорноморську було затримано Валерія Костянтиновича Руднєва 27.09.1993 р. н., який з паспортом громадянина РФ працював мотористом на грецькому балкері під прапором Маршальських островів. Ми писали детальніше про це раніше. Його затримали та висунули звинувачення за ч. 2 ст. 408 ККУ (Дезертирство), що тягне за собою можливе покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

15 листопада 2011 року Нахімовським районним військовим комісаріатом м. Севастополь Валерій Руднєв був призваний на військову службу за контрактом до лав Військово-Морських Сил Збройних Сил України. 16 листопада 2011 року йому було присвоєно військове звання «матрос». Спочатку як електрик, пізніше – як рульовий-сигнальник, він служив на навчальному катері «Сміла» Академії Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім. П.С. Нахімова.

Весною 2014 р., коли Крим був окупований російськими військами, та ВМСУ були виведені на материкову частину України, Руднєв до військової частини не з’явився. Академія ВМСУ була переведена до Одеси, усі військові повинні були до 03 квітня 2014 р. прибути до нового місця дислокації. Матрос Руднєв не звільнився з лав Збройних Сил України у визначений Законом трьохмісячний термін, до частини не прибув.

IMG_2291

Окрім того, є підозра, що Валерій Руднєв зрадив присязі народу України та став до лав Військово-Морського Флоту країни-агресора.

IMG_2299IMG_2300

5 травня 2018 р. у Приморському районому суді м. Одеси відбулося засідання, де було ухвалене рішення про застосування запобіжного заходу до затриманого дезертира Руднєва у вигляді тримання під вартою 60 днів (до 03.07.2018), з можливістю внесення застави у розмірі 175 прожиткових мінімумів, тобто у сумі 308 350 гривень. Також був накладений арешт на особисті документи, які були вилучені при затриманні, окрім закордонного паспорту громадянина РФ. Паспорт повинен бути зданим на зберігання до відповідних органів, якщо підозрюваний вийде під заставу.

Родина Валерія Руднєва розмістила у соціальних мережах звернення з проханням надати допомогу у зборі суми застави. У цьому зверненні вони підтверджують, що він служив у ВМСУ, що після окупації “прийняв присягу у Криму” (тобто, не звільнившись з лав Збройних Сил України приніс присягу країні агресора).

IMG_2260IMG_2270

В той час як на сучасній війні гинуть 17-19-річні хлопці, кадрові військові та добровольці, сім’я Руднєва вважає, що у 24 роки він не може відповідати за свої вчинки як військовий, оскільки “просто вибрав залишитися з рідними у рідному місті, а не їхати до України”.

Крім того, вітчим Руднєва вважає Україну “не державою, не знай хто з фашистських обличчям”:

IMG_2257IMG_2258IMG_2259

16 травня 2018 р. про долю матроса Валерія Руднева було повідомлено на засіданні Ради Федерацій РФ, де ЗМІ попросили побільше висвітлювати цю подію. IMG_2256Вже 17 травня 2018 про Руднева згадує у своєму виступі  на засіданні Постійної Ради ОБСЄ постійний представник РФ А. К. Лукашевич, де представляє його “заручником”.

IMG_2269

Судячи з усього, справа матроса Руднєва стане черговим випробуванням для українського правосуддя – чи понесе покарання той, хто зрадив присязі.

Інфопростір буде і надалі слідкувати за цією справою.

 

 


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s