Володимир Рутківський зустрівся з вихованцями військово-морського ліцею


17 квітня 2018 р. у військово-морському ліцеї відбулася зустріч вихованців з Володимиром Григоровичем Рутківським.

 

Перше знайомство ліцеїстів з відомим письменником, одеситом, лауреатом Шевченківської премії відбулося ще у грудні 2017 р. на перегляді фільму “Сторожова застава”, який знятий за мотивами книжки Рутківського. Саме тоді Володимир Григорович пообіцяв завітати до ліцею та розказати трохи більше про свої інші твори.

Бесіда пройшла у дуже невимушеній атмосфері. Хлопці розпитували автора про різне. Як це бути письменником? Чи відразу Володимир Григорович писав української та чи легко видавалися його книжки за часів СРСР? Як відшукував історичні матеріали та як дозволили написати про битву на Синіх Водах?

Окремо Рутківський подякував за запитання про четверту книгу із серії “Джур”: “Я роками чекав на це запитання”. Він розповів, що написати продовження своєї трилогії, за яку і отримав Шевченківську премію, його спонукали події 2014 р. “Герої не вмирають!” От і своїх героїв Володимир Григорович вирішив оживити через розповідь пса Кудлатика, відстежити що сталося з ними після подій у трьох перших книгах.

 

Зустріч була настільки цікавою, що ліцеїсти ніяк не відпускали письменника. Спочатку величезною чергою стали до автора, щоб отримати автограф до книги “Сторожова застава”. А потім ще довго розпитували, розпитували, розпитували…

 

На пам’ять про цю подію в бібліотеці залишилися усі чотири книги “Джур” з автографом автора. А Володимиру Григоровичу – подарунки від ліцею. Та домовилися, що ця зустріч – тільки перша. Далі буде!

 

(Фото – Олена Балаба та військово-морського ліцею)


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s