185 млн. грн., сплачені з міського бюджету Одеси за “Краян”, передані в управління АРМА


185 млн грн, що були сплачені з міського бюджету м. Одеси за будівлю ВАТ ХК «Краян», передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

13 березня 2018 року слідчий суддя Солом’янського районного суду м. Києва на підставі клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурорів САП поновив арешт цих коштів і ухвалив рішення про їх передачу в управління АРМА. Це перший випадок, коли майно, арештоване за клопотанням НАБУ та САП, передане новоствореній агенції.

У вересні 2016 р. Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДР “Завод Краян”, за 185 млн. грн. у ТОВ “Девелопмент Еліт”, яке на початку 2016 р. заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 млн. грн.

Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.

Водночас, 1 лютого слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн.

В подальшому, 6 лютого арешт коштів було відновлено за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову скасовано у рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року. Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних в результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. І 13 березня 2018 року суд поновив їх арешт.

14 лютого 2018 року в аеропорту Бориспіль детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову Генадія Труханова та його заступника Вугельмана, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України («Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем»).

13 лютого 2018, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їх місцезнаходження було невідоме.

Джерело


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s