Як старовинні богатирі Русі привітали сучасних дітей військових, ліцеїстів та курсантів ВМСУ зі святом Миколая


21 грудня вихованців військово-морського ліцею, курсантів Інституту військово-морських сил НУ “ОМА”, дітей військовослужбовців ВМС України привітали зі святом Святого Миколая спеціальним показом нового українського фільму-фентезі “Сторожова застава”. Святий Миколай вважається здавна покровителем не тільки дітей, а й моряків.

Ще до виходу цієї стрічки у прокат вона сполохала ЗМІ сусідньої країни статтями про те, що “Міністерство Оборони України змінює статті у Вікіпедії про Іллю Муромця”.

Перед сеансом в одеському кінотеатрі “Сінема-Сіті” відбулася зустріч з автором книжки, за мотивами якої був знятий фільм, Володимиром Рутківським. Він розповів про ідею створення фільму, чому для екранізації був вибраний саме цей твір.

Володимир Григорович Рутківський – живий класик сучасної української дитячої літератури. У 90-х роках 20 сторіччя він розпочав через пригодницькі, фантазійні сюжети спонукати юних читачів цікавитися справжньою історією своєї рідної землі. Повість “Сторожова застава” була написана ще у 1991 р. Саме тоді читачі взнали про те, що Ілля Муромець, Добриня Микитич та Олешко Попович мають відношення до країни, яка до 2014 р. навіть в російськомовній Вікіпедії мала назву Київська Русь.

Володимир Рутківський звернув увагу хлопців, які вибрали військову справу своєю майбутнєю професією, що знання справжньої історії країни – також зброя супроти агресора. Недаремно слоганом фільму є “Захисти минуле заради майбутнього”.

Після перегляду стрічки один із хлопчаків-підлітків поділився своїм враженням: “Це вже другий фільм (декілька днів тому подивився “Кіборги”), коли я пишаюся, що це знято в Україні.”

Така подія-подарунок відбулася завдяки продюсерам фільму “Сторожова застава” (Єгор Олесов), дирекції мережі кінотеатрів “Сінема-Сіті” (Любов Лисовська, Тетяна Казанцева), які безкоштовно надали фільм для перегляду та кінозал. Книжки у подарунок придбали небайдужі одесити.

Окрім того, Володимир Рутківський пообіцяв після різдвяних канікул завітати із лекцією-зустріччю до вихованців військово-морського ліцею та розповісти їм трохи більше про інші свої твори та про історію.

Олена Сивак

Фото – ТРС “Бриз” та з офіційного сайту фільму


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s