АНОНС. 13 вересня в Одесі відбудеться презентація книги Сергія Жадана “Інтернат”


“…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…”

13 вересня о 19.00 в Зеленому Театрі в Одесі відбудеться презентація нової книги Сергія Жадана “Інтернат”.

Книга – про сучасні події на Донбасі.

“…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…”

Тема роману

– Це реакція на події дворічної давнини. В романі йдеться про січень 2015-го. Хоча герой постійно заглядає в події 14-го – так чи інакше все починається ще там. Тому, так чи інакше, історія виростає з «Луганських щоденників». Але крім суто хронологічного відтворення з «Луганських щоденників» виростає й інша тема – тема цивільної людини, «людини без рушниці», яка перебуває в зоні війни. Мені цей аспект від початку подій на Донбасі був страшенно важливий та болючий – роль і місце кожного з нас в умовах конфлікту, що назріває. Тому що ось ми всі звикли оперувати терміном «місцеве населення», говорити про «настрої місцевого населення», «вибір місцевого населення», проте саме місцеве населення в більшості таких розмов просто позбавлене голосу, виступає – іноді цілком свідомо й добровільно – пасивним дистанційованим свідком подій. Ось це і є одна з тем цієї книги – як нам іноді бракує голосу, від якого ми добровільно відмовляємось.

Із інтерв’ю виданню In Kyiv.

Про назву романа

Для мене, безперечно, інтернат – це не тільки місце, де відбуваються події і де вчиться один з персонажів. Безперечно, це – метафора, метафора неукоріненості, розгубленості, невлаштованості і неприкаяності. І це стосується багатьох з нас, і країни в цілому, тому що суспільство у нас теж жахливо Неукорінено в цю країну. І часто ти відчуваєш, що це невідчуття країни – такий певний синдром інтернату. Всі ми, в тій чи іншій мірі, випускники умовного великого українського “інтернату”. Я через цю метафору, зокрема, намагався пояснити своє розуміння специфіки цього регіону, тому що часто запитують: “У чому специфіка Донбасу? У чому його особливість?” І хтось намагається пояснити, хтось намагається спростити, звівши це до проукраїнськості або антиукраїнськості. Мені здається, що специфіка і в цій неукоріненості. Я не кажу, що це погано чи добре, ось так сталося. У регіону своя історія, яка відрізняється від інших регіонів, своя соціальна, економічна, культурна специфіка. І це ігнорувати теж неправильно, про це потрібно говорити. Я пробував через інтернат, як певний образ, спробувати це пояснити – перш за все, для себе і, можливо, для читачів.

Із інтерв’ю виданню “Апостроф”.

На презентації в Зеленому театрі можна буде придбати книжку автора. Вартість – 150 грн. Вхід на презентацію – безкоштовно.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s