Максим Степанов і публічні кошти. Як теорія розійшлася з практикою


В селі Нерубайському у гуртожитку вже доволі тривалий час мешкають 80 родин переселенців.

Судячи з їх коментарів, щонайменше рік у них наявні серйозні проблеми із оплатою електроенергії, їм виставлені великі рахунки, включно із штрафами.

Голова ОДА на камеру, у наведеному вище сюжеті, пообіцяв забезпечити цим людям турботу від держави.

У чому ж полягає ця турбота з точки зору чиновника?

Відповідь можна знайти у його розпорядженні   про виділення півмільйона гривень з обласного бюджету  “для надання підтримки на статутну діяльність громадській організації “Єдина країна 2”:

Знімок екрана 2017-08-06 о 14.55.32

Про організацію “Єдина країна 2″  (код ЄДРПОУ організації  41024358) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань можна знайти таку інформацію:

Знімок екрана 2017-08-06 о 14.41.53

Дуже схоже на те, що організація об’єднує пеерселенців, які разом мешкають у згаданому гуртожитку.

На превеликий жаль, відкриті джерела інформації не містять даних про статутну мету діяльності ГО “Єдина країна 2”.
Але у будь-якому разі, статутною метою ГО не може бути оплата комунальних послуг, спожитих її членами. А тим більше – оплата будь-яких штрафів за ті ж самі комунальні послуги.
Організацію з такою статутною метою просто неможливо зареєструвати, адже така діяльність напевно суперечить законодавству України.

Тож, на яку саме статутну діяльність має отримати кошти ГО “Єдина країна 2″  відповідно до розпорядження Максима Степанова?

Представники організації підтверджують, що зустрічалися із Степановим як раз з питань погашення боргу по комунальних платежах:

Знімок екрана 2017-08-06 о 15.39.38

Тож, маємо приклад дуже дивного розуміння Максимом Степановим сутності діяльності громадських організацій, проявів державної турботи та поводження із публічними грошима.

Ще півроку тому, одразу після конкурсу на посаду Голови Одеської ОДА, Максим Степанов стверджував, що добре орієнтується у питаннях публічних фінансів.
Зараз його дії доводять протилежне – гроші платників податків по волі Голови ОДА  можуть бути витрачені із грубими порушеннями як правових, так і етичних норм.
До того ж, абсолютно не зрозуміло, чому “державна підтримка” в даному конкретному випадку втілюється через бездумне витрачання наших спільних коштів, а не через оскарження явно необгрунтованих та несправедливих тарифів для мешканців цього будинку та скасування неправомірних штрафів, виставлених приватним господарюючим суб’єктом.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s