Відважні: наші Герої в Одесі


З 9 серпня по 2 в20476563_1696810073959505_3635255051983740328_nересня 2017 року, НЦДКС «Український дім», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні –

Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті в ОДЕСЬКОМУ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ презентують мультимедійну пересувну виставку до сторіччя Української революції “ВІДВАЖНІ: НАШІ ГЕРОЇ”.

Три роки тому словосполучення “місто-герой Одеса” набуло нового значення. Згадуючи ті трагічні події, ми розуміємо, що 2 травня 2014 року історія України могла піти іншим шляхом. Карта держави того дня вкотре могла набути інакшого вигляду.

Проте дуже часто в переламні моменти історії вирішальне для долі Коцюбієва–Хаджибея–Одеси слово лишалося за українським народом. Іще за часів козаччини місто розбудовувалося як міжнародний порт, орієнтований на економічні та культурні зв’язки з Європою. Уродженець Одеси Юрій Липа як теоретик української геополітики був одним із перших, хто сповідував європейський шлях розвитку нашої держави. Лікар, письменник та редактор “Вісника Одеси”, він подібно до сьогоднішніх одеситів зоставався вірним своїм поглядам і, зголосившись добровольцем у курінь морської піхоти УНР, на вулицях Одеси воював із більшовиками.
Боротьба за українство в ХІХ столітті, події Української революції 1917–1921 років, спротив геноцидові тоталітарної доби, опір окупантам у 1941–1944 роках, обстоювання ідеалів демократії та свободи у другій половині ХХ століття, відродження незалежності України, захист її кордонів, змагання за демократичний вибір у ХХІ столітті – цим було сповнено життя причорноморців у багатьох поколіннях.

Мета проекту “Відважні: наші Герої” – через уособлення базових цінностей людського буття й досвіду попередніх поколінь в емоційних образах показати доблесть борців за свободу та незалежність держави, єдність поколінь і різних соціальних груп, продемонструвати реакцію громади та вибір кожної людини в умовах революції, вшанувати пам’ять полеглих героїв.

Структурно виставка складається з шести модулів, в яких представлено реконструйовані художні типажі певної революційної епохи, художні колажі з архівних світлин, доповнених відповідним текстом, а також передбачено монітори для демонстрації тематичних відеороликів на основі кінохроніки.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Організатори: НЦДКС “Український дім”, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності; Український інститут національної пам’яті.

Партнери: Одеський історико-краєзнавчий музей; Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, Український інститут історії моди, військово-історичний клуб “Повстанець”, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного.

Час проведення: 9 серпня – 2 вересня 2017 року.
Офіційне відкриття: 9 серпня о 15.00.
Місце проведення: вул. Ланжеронівська, 24А, виставкова зала Одеського історико-краєзнавчого музею.
Години роботи: 10.00–17.00. Вихідні дні: четвер, п’ятниця.

АКРЕДИТАЦІЯ ТА ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ щодо проекту “ВІДВАЖНІ: НАШІ ГЕРОЇ”:
за посиланням history.odessa.ua, maidanmuseum.org,
за телефонами +38(067)508-26-39, +38(093)503-72-88, +38(099)717-59-95
або за електронною адресою maidanmuseum@gmail.com.

ДжерелоДжерело


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s