«Одеська трагедія» знову на UA: Перший


Прем’єра фільма «Одеська трагедія: кривавий слід «русской весни» на каналі «UA: Перший»  відбулася 5 місяців тому.

Напередодні річниці трагедії 2 травня о 19.30 телеканал UA: Перший  покаже фільм вдруге.

Попри те, що більшості людей відомо про трагічні події 2-го травня 2014 року в Одесі, у переважній більшості ці знання – це нашаруваня міфів, стереотипів, чуток та власної фантазії за мотивами тих фото та коротких сюжетів, які нашвидкоруч закидують в інформаційний простір наші ЗМІ щороку “до дати”.
Через 3 роки по трагедії доводиться констатувати: у перші ж дні післі подій знайшлося багато російських “журналістів”, які зробили численні публікації, тематичні передачі, купу відео-сюжетів і навіть понаписували книжки.
Згодом до них додалися німецький та французький автори, які зробили власні “розслідування” на основі російської ж пропаганди.

Українська ж загальнонаціональна  преса в кращому разі надає свої шпальти та ефірний час матеріалам, які роблять ентузіасти з Групи 2-го травня, які до першої річніці подій зняли фільм “2-ге травня: Без міфів”, а через рік – його оновлену версію, адаптовану для європейської аудиторії, яка перекладена на 6 мов країн Європи.
Саме цей фільм покажуть 2-го травня на UA: Першому.

Фільм розповідає про те, як навесні 2014 року в «південній столиці України» провалилася спроба встановлення «Одеської народної республіки», подібної «народним республікам» на Донбасі. Результатом реалізації цього плану мало стати відокремлення півдня України разом із східними областями від решти держави. Але щось пішло не так…

Герої фільму – журналісти та громадські діячи – розповідають, чому вже після провалу спецоперації відбулися масові заворушення 2 травня, які призвели до загибелі великої кількості людей.

Чому все-таки не вдалося уникнути кровопролиття? Що стало спусковим гачком трагедії? Які причини пожежі в Будинку профспілок і загибелі 48 осіб? Чому бездіяли міліція і пожежна служба? Автори фільму відповідають на ці питання, спираючись на факти, виклавши їх у хронологічній послідовності. І це як раз той самий випадок, коли «факти говорять самі за себе».

Про драматичні події також розповідають їх учасники, які представляють обидві сторони конфлікту. При цьому автори фільму уникають політичних і юридичних оцінок і не шукають винних. Вони доносять до глядача одну з найстрашніших трагедій в новітній історії України, не нав’язуючи своїх висновків, без маніпуляцій і будь-якої пропаганди.

«Одеська трагедія» створена за матеріалами розслідування “Групи 2 травня” – громадської комісії, яку організували в Одесі в перші дні після травневих подій одеські журналісти та незалежні експерти для проведення журналістського розслідування.

Автор фільму – Елізавета Татарінова. Оператори – Віктор Левчук, Олексій Дідік.
Виробництво – TTB Studio

Фільм з англійськими субтітрами:

З німецькими субтітрами:

Італійською мовою

Французькою мовою

Грецькою мовою

Іспанською мовою

Російською

З українськими субтітрами, зробленими UA: Першим

Промо- ролик з субтітрами англійською

Переклад фільму зробив медіа-центр “Розмай”

Сторінка фільму у фейсбуці

Обкладинку фільму із кадром, де хлопці на носилках виносять пораненого з Куликового поля, фейсбук визнав як таку, що “містить сцену насилля” і заборонив використовувати у платних публікаціях, що також ускладнює протидію російській пропагандистській брехні.

Джерело


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s