В мерії – сезонне загострення православ’я


6-го квітня на сайті міськради з’явилося розпорядження міського голови:

Розпорядження
Одеського міського голови
№ 279 від 06.04.2017р.

Про проведення ІІ Православного фестивалю «Пасхальна радість»

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою організації культурного дозвілля населення, створення привабливого образу м. Одеси як унікального культурного центру України, враховуючи звернення голови відділу релігійної освіти та катехізації Одеської єпархії Української Православної церкви протоієрея Яковенка Дмитра:

1. Дозволити Одеській єпархії Української Православної церкви провести ІІ Православний фестиваль «Пасхальна радість» у рамках фестивального циклу «Від моря до небес» 16 квітня 2017 року з 15.00 до 19.00 у Міському саду.

2. Орієнтовна кількість учасників – до 500 осіб.

3. Відповідальний за проведення заходу – Акімов Михайло Анатолійович.

4. Департаменту культури та туризму Одеської міської ради сприяти в організаційному забезпеченні проведення ІІ Православного фестивалю «Пасхальна радість» та здійснювати контроль за проведенням заходу.

5. Департаменту міського господарства Одеської міської ради спільно з комунальним підприємством «Міськзелентрест» забезпечити належний стан території у місці проведення заходу.

6. Комунальному підприємству електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» забезпечити підключення обладнання до міської електромережі у Міському саду час проведення заходу.
7. Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради надати запит до департаменту охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації для забезпечення чергування машини «швидкої допомоги» та бригади фахівців під час проведення заходу.

8. Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради спільно з Головним управлінням Національної поліції в Одеській області забезпечити охорону громадського порядку під час проведення заходу.

9. Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради спільно з Управлінням патрульної поліції в м. Одесі Департаменту патрульної поліції Національної поліції України дозволити проїзд вантажного транспорту з обладнанням до Міського саду з 07.00 (монтаж обладнання) до 22.00 (демонтаж обладнання) 16 квітня 2017 року.

10. Департаменту оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Одеської міської ради забезпечити чергування аварійно-рятувальної зміни під час проведення заходу.

11. Відповідальному за проведення заходу додержуватися вимог чинного законодавства України у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

12. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради здійснити інформаційну підтримку та забезпечити широке висвітлення проведення заходу у засобах масової інформації.

13. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Цвірінько З.М.

Г. Труханов

Звісно, Пасха є державним святом.
Звісно, багато хто святкує Пасху навіть якщо не є вірянином якоїсь конкретної церкви.
Звісно, в цьому році щасливо співпали дати святкування Пасхи у католиків та православних.

АЛЕ…

Чому міські служби, які отримують зарплату з наших з вами спільних коштів,
мають витрачати свій робочий і навіть позаробочий час на захід, який влаштовує лише одна з численних релігійних організацій міста?
Чи доречна така однобічна підтримка міської влади окремої церкви тоді, коли на найвищих рівнях ініційовано об’єднання церков та створення єдиної української автокефальної церкви?

Далі – більше. Після згаданого вище розпорядження на сайті міськради з’явилася й програма того фестивалю, який мають підтримувати міські служби:

16 апреля 15:00
фестиваль в Горсаду
“Пасхальная радость”

16 апреля 2017 года с 15:00 до 18:00 в Городском саду Одессы состоится ІІ православный фестиваль «Пасхальная радость» в рамках фестивального цикла «От моря до небес».

В программе фестиваля:
– концертная программа;
– ярмарка праздничных поделок;
– кукольный театр «Золотой ключик»;
– творческие мастер-классы от одесских умельцев (гончарная студия, выжигание по дереву, квиллинг, изготовление свечей, роспись пасхальных яиц, рисование на камешках и магнитах, бисероплетение, моделирование самолётов из пенопласта, изготовление кукол для кукольного театра, объёмные картины из ткани, каллиграфическое письмо чернилами и др.);
– детская звонница;
– игры и развлечения для детей;
– фотозоны с Пасхальным яйцом в человеческий рост;
– аниматоры.

Перед гостями праздника выступят с музыкальной программой хоры Одесской епархии и творческие коллективы города.

Участники мероприятия познакомятся с Пасхальными традициями в разных странах, узнают, почему одним из главных символов христианского торжества является красное яйцо, какое чудо происходит в субботу страстной недели и др.

Во время праздника все желающие смогут позвонить в колокола детской звонницы, стать участниками квестов, игровых, просветительских программ, конкурсов для детей и взрослых, сделать фото на память.

Детей, проявивших свои таланты, знания, смекалку, силу, ловкость и выносливость ждут поощрения – призы и сладкие подарки.

Тобто, захід, на який мають бути спрямовані зусилля значної частини міськвиконкому нічим особливо не відрізняється й від звичайного комерційного фестивалю, якій у нас любителі формату “фестиваль вуличної їжі” проводять чи не кожні вихідні.
Отже – церква ще й збирається на нас підзаробити після того, як скористаєтьс допомогою бюджетників.

Чи не занадто це?

Тут варто згадати грунтовне соціологічне дослідження, результати якого були щойно оприлюднені:

Знімок екрана 2017-04-12 о 15.31.25Знімок екрана 2017-04-12 о 15.24.38

Тобто, до тієї церкви, що організовує фестиваль належить аж третина мешканців міста.
А як міська влада збирається забезпечувати конституційні права інших мешканців?

Стаття 11. Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Процитовано з Конституції України

Яким бачить міська влада свободу світогляду, коли віддає світьське публічне місце Міський сад на цілий вихідний день окремій релігійній громаді?

Одесити, які не погоджуються з такою політикою мерії завтра, у четвер, 13 квітня о 10-й ранку збираються прийти на Думську площу на Міжконфесіональний збір “За дотримання Конституції”

Збираємось у четвер під міською радою і вимагаємо проведення фестивалю представників всіх конфесій – із залученням міських служб та за бюджетний кошт.
Запрошуємо представників всіх конфесій, агностиків, атеїстів, фізиків та всіх, кого міська рада обійшла своєю увагою.

(з оголошення про збір)


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s