Справа Тимура Нішніанідзе. Перебіг подій 10-13 березня 2017 р. (оновлюється)


00.50 Машину Тимура Нішніанідзе зупиняють на 80 км траси Київ-Одеса через ніби порушення правил дорожнього руху. Та машина блокується автотранспортом представників СБУ та ГПУ. У відсутності адвоката, без перекладача, з понятими з київською пропискою громадянину Грузії, бувшому Генеральному Консулу Грузії в Україні зачитують підозру у скоєнні злочинів. Також представник прокуратури повідомляє, що його викликають на допит у Департамент з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України, який знаходиться у Київі на вул. С. Петлюри 7/9, на 10.00 10 березня 2017 р. (тобто, через вісім годин від зачитування підозри). Після допиту у Печерському суді м. Києва повинно розглядатися клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою, з можливості застави у 10 млн. грн.

11.00 Тимур Нішніанідзе проводить брифінг для журналістів. Він пояснює обставини отримання підозри. Інформує, що звернувся до ГПУ з проханням про перенесення допиту, оскільки адвокат знаходиться в Одесі, зв’язку з ним, коли зачитувалася підозра, не було, тому він тільки зараз знаходиться у дорозі до Києва. ГПУ відмовила та повідомила, що вони будуть змушені здійснити примусовий привід Нішніанідзе на допит. Тимур повідомив журналістам, що знайшов на місці київського адвоката та після брифінгу йде до прокуратури. Переховуватися, хворіти, тощо він не збирається. Про можливість вручення підозри він знав та приїхав самостійно до України ще два дні тому, щоб прийти та самостійно відповісти на усі запитання прокуратури. На питання про суть справи проти нього роз’яснив, що не мав можливості ознайомитися із документами по справі, оскільки не був стороною процесу, провадження було відкрите по фактам. Серед фактів, які оприлюднювалися, відомо про підозри: “у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах” (це стосується питання повернення ПДВ співробітникам Генерального Консульства Грузії в Одесі у період 2012-2013 р. р., що є нормою для диппредставництв у країнах світу), “у розтраті коштів та використання свого службового положення” (за те, що здійснювалася статутна діяльність благодійного фонду “На благо Одеси” та витрачалися кошти на різні благодійні проекти). 

Відео брифінгу біля посольства Грузії в Україні


12.30 Тимур Нішніанідзе з’явився на допит до Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який розташований у м. Київі по вул. С. Петлюри 7/9. На 14.00 призначене засідання у Печерському суді м. Києва по вул. Хрещатик 42а.

ГПУ повідомило про своє клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю застави у 10 млн. грн. 

Суддя – Батрин Олеся Василівна.

Автобіографія

Працює суддею з 2003 року, а на посаді Печерського районного суду міста Києва з 2010 року. Декларація за 2015 рік та зміни. Резонансні справи. За даними інформаційного агентства «Українські національні новини» Олеся Батрин була слідчою суддею у справі щодо притягнення до відповідальності екс-регіоналів Олександра Єфремова та Михайла Чечетова за організацію голосування за диктаторські “закони 16 січня”. Суддя застосувала тримання під вартою з одночасним визначення застави для Єфремова О.С. – 3 654 000 гривень та Чечетова М.В. – 4 999 890 гривень. За даними інтернет-видання «Українська правда» у лютому 2015 року суддя Батрин О. . заявила самовідвід у справі колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Амброськіна, обвинувачених у вбивствах 39 активістів Євромайдану. За інформацією з веб-сайту «Еспресо.TV» у лютому 2015 року суддя Батрин О. не задовольнила заяву захисту народного депутата Ігоря Мосійчука про відвід слідчого судді Печерського райсуду Києва Володимира Карабаня, який, на думку захисту, мав конфлікт із підсудним. За інформацією з веб-сайту газети «День» у травні 2016 року, після двох років і двох місяців розгляду справи, суддя Батрин О.В. відмовила задовольнити позов Головченка Гліба Олександровича до російського телеканалу «Первый канал» про спростування недостовірної інформації у сюжеті, в якому позивач став героєм фейкового відео про підготовку штурмових бригад для здійснення зміни влади в Україні під час протистоянь в Києві на Майдані Незалежності. За повідомленням Центру протидії корупції у 2015 році суддя Батрин О.В. була залучена у якості тренера для навчання детективів Національного антикорупційного бюро України.

Джерело

15.00 Бріфінг Тимура Нішніанідзе біля будівлі департаменту ГПУ. Допит не відбувся, перенесений на невизначений час. Прокуратура не забезпечила перекладача для ознайомлення із документами по справі.

16.00 Розпочалося судове засідання у Печерському суді.

Ефір із засідання суду.

16.25 Представник прокуратури вручив у засіданні клопотання про вибір запобіжного заходу – тримання під вартою на строк 60 діб або застава у 10 млн. грн. Для ознайомленням підозрюваного із клопотанням суддя об’явила перерву у засіданні до 19.30.

Тим часом прес-секретар Генерального Прокурора України Юрія Луценко Лариса Сарган повідомила про наступне:

“Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, повідомлено про підозру колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одесса Нішніанадзе Т.Т. в заволодінні державними коштами у особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, та в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що Нішніанідзе Т.Т., діючи за попередньою змовою з іншими працівниками консульства, у період з червня 2012 по листопад 2013 років надав до податкового органу України документи на відшкодування понад 17 млн. грн. податку на додану вартість (ПДВ) за нібито придбаний товар у фірмових брендових магазинах «Louis Vuitton», «Gucci», «Dsquared2», «Helen-Marlen» та ін., які розташовані на території м. Києва та Одеси, що відповідно дає підставу повернення їм, як іноземцям, податку на додану вартість. Таким чином сумарна ціна «придбаних» працівниками консульства брендового одягу та інших товарів за власні кошти мала б складати понад 100 млн. грн. або більше 12 млн. дол. США за відповідним курсом на той час.  Безпосередньо собі Нішніанідзе Т.Т. заявив та отримав до відшкодування ПДВ у розмірі понад 4 млн. грн. Указані кошти відшкодовувалися на його особистий рахунок та в подальшому зняті ним готівкою в банківських терміналах м. Одеси та м. Києва на власні цілі. При цьому частина ПДВ у розмірі майже 1 млн. грн. Нішніанідзе Т.Т. відшкодовано за здійснення покупок у періоди, в які той не перебував на території України та фізично придбавати жодних товарів не міг. Більше того, частина покупок в ці періоди Нішніанідзе Т.Т. була нібито зроблена в ТОВ «Майстер Компані», ТОВ «Еверест 1», ТОВ «ФФ Україна», які на час «придбання» господарської діяльності не здійснювали взагалі. Наразі вирішується питання про обрання колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одеса запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі, визначеній законом.  #Гпу #прокуратура #одеса #законісправедливість #запобіжнийзахід #підозра” Джерело 

19.50 Засідання продовжується. Представник прокуратури просить суд зробити перерву у засіданні в зв’язку з тим, що не можуть знайти перекладача. Суддя просить Генконсула Грузії виступити перекладачем. Генконсул повідомляє, що по-перше, він не має права бути перекладачем оскільки не має належної освіти; по-друге, як Генконсул має виконувати інші функції на засіданні по захисту прав свого співвітчизника. Суддя інформує, що перерву до завтра робити не буде, оскільки вибирають запобіжний захід, тому суд йде на перерву до надання перекладача, але сьогодні. 

Відео цієї частини засідання.

Перекладача не знайшли. Суд перенесений на 11.00 11 березня.

__________________________________________________

11 березня

11.00 ГПУ не забезпечила наявність перекладача. Суддя зробила перерву до 15.30.

Відео засідання

15.30 ГПУ так і не змогла забезпечити перекладача. Перерва у засіданні до 11.00 13 березня. 


Відео засідання

______________________________________________________________

13 березня

Суд мав розпочатися об 11.00 та досі не прийшов прокурор. Засідання ще не відкрили.

12.00 Розпочалося засідання. ГПУ надало трьох перекладачів. Один з них заявив про самовідвід, бо виявився родичем Нішніанідзе.

Відео засідання

13.20 Суддя оголошує перерву у суді до 16.30. Відео засідання 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s