Справа Тимура Нішніанідзе – зрада чи перемога Генеральної Прокуратури України


6 березня 2017 р. у Київі під стінами Печерського суду та Генеральної Прокуратури України відбувся мітинг на підтримку Тимура Нішніанідзе. З’їхалися волонтери, громадські активісти, атошники, небайдужі люди з різних регіонів України, щоб висловити свою підтримку Теймуразу на засіданні, яке відбувалося цього дня.


20 березня 2016 року стосовно Нішніанідзе було відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 і ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. 26 травня 2016 року слідчі ГПУ та столичного управління СБУ обшукали помешкання екс-генконсула Грузії в Одесі Теймураза Нішніанідзе. Разом з тим обшуки пройшли в Одеській ОДА, якою тоді керував Міхеїл Саакашвілі. Слідчі дії велись в рамках кількох кримінальних проваджень: одне з них відкрито нібито за фактом незаконного відшкодування ПДВ посадовим особам Генерального консульства Грузії у 2012-2013 роках. Також, за даними слідства, з серпня 2015 року по лютий 2016 року Нішніанідзе нібито здійснював розтрату коштів благодійного фонду “На благо Одеси”. 

6 березня 2017 р. Печерський суд за скаргою захисту прийняв рішення та зобов’язав Генеральну Прокуратуру повернути документи, які були вилучені при обшуку ще рік назад (вилучення відбулося з порушеннями), та розглянути клопотання про закриття кримінального провадження. Замісник Генерального Прокурора України, начальник Департаменту з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України Юрій Столярчук на зустрічі з активістами, які передали лист від громадськості Одеси та області, пояснив, що справа немає ніякого політичного забарвлення, “що ніхто із перших осіб Держави не впливає на слідство”, та пообіцяв у 10-денний строк надати відповідь про стан цієї справи.


Варто зауважити, що під листом до Генеральної Прокуратури підписалися більшість волонтерів, євромайданівців, громадських діячів Одеси та області.


Вночі, на першій годині ночі 10 травня 2017 р. на трасі Одеса -Київ машина Тимура Нішніанідзе була зупинена представниками СБУ та Генпрокуратури. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомила Соломія Бобровська.


Інфопростір буде слідкувати за розвитком подій у цій справі.

Фото – із соціальних мереж.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s