Підпішіться під вимогою розслідування по конкурсам на посади в ОДА


В цей самий день, 3 роки тому, ті сами люди, які тримають ці літери на сходах будівлі ОДА в цьому самому місці відстояли одеську адміністрацію від приходу туди “русской весньі”.
Сьогодні в соцмережах багато спогадів про той день.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Симптоматично, що рівно через 3 роки нова обласна адміністрація відкрито плює в очі цим людям.
Кілька днів тому Рух “За відповідальні процедури призначення”, до якого входять й учасники сьогоднішнього протесту, буквально з боями пробивався до ОДА, аби висвітоювати перебіг конкурсу на посади заступників голови ОДА.
По ходу конкурсу виникало багато зауважень, про які неодноразово писалося у публікаціях й на нашому сайті, й в інших ЗМІ, і на які так і не було належної реакції.

Про акцію було повідомлено заздалегідь, правоохоронців було вдосталь.
Але жодний посадовець з ОДА до протестуючих не вийшов.
Голова ОДА Максим Степанов вже вкотре каже пресі, що йому конкурсна процедура не подобається, але нічого змінювати він не буде і кого “обрали” – той і працюватиме.
Очевидно, принципи довіри суспільства, прозорості, чесності – то для нового голови Одеської ОДА суцільна фікція.

При этом Степанов заявил, что повторного конкурса не будет.

“Это не зависит от моего желания: хочу провожу – хочу не провожу. Иначе эти конкурсы могли бы проходить годами, месяцами. Выбрали человека – мне он не понравился – проводим новый конкурс… Вряд ли это возможно”, – подчеркнул Степанов.

Судячи з останніх подій пан Степанов планує будувати в Одеській області махровий совок, геть не збирається усвідомлювати, за що українські громадяни вийшли боротися 3 роки тому і яка ціна за це заплачена нами всіма.

Його зухвалі та цинічні відповіді на критику не залишають сподівань на те, що людей, які боряться за нову якість публічної політики, реформу держслужби та перспективи подальшої європейської інтеграції, в ОДА готові почути:

І тут, мабуть, варто пояснити Максиму Степанову, що пересмикуваня, брехня та підміна понять – це і є той “руський мір”, який вже намагався захопити ОДА 3 роки тому.
Відверто слабкі кандидати чесно перемогли у відкритому конкурсі? Люди, які примудряються на камеру наговорити купу дурниць, є кращими претендентами на публічну посаду?
Голова ОДА не має вплику на результати комісії, до якої входять 4 його прямих підлеглих і принаймні ще двоє радників, про яких він сам й повідомляв?

Чи може “руський мір” не такий вже чужий всій родині Степанових, а не лише батьку?

До того ж голова ОДА вже визначився із зручною для себе “громадськістю”, з якою буде радитися, коли цим захочеться звітувати.  Схоже, голова ОДА погано розуміє, де є межа між громадянським суспільством і організаціями однієї людини, яких для звітності у нас є сотні тисяч по всій країні і якими торгували (і продовжують це робити) оптом і в роздріб усі його “попередники”, які відомо чим скінчили.

Отже, ініціатори сьогоднішнього мітингу написали звернення:

Президенту України Петру Олексійовичу Порошенко

Копія:     Прем’єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Національного агентства України з питань державної служби Ващенку Костянтину Олександровичу
Начальнику Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби  Мельнику Володимиру Івановичу

від       платників податків, коштом яких  оплачується робота державних службовців

Звернення

Ми обурені та занепокоєні грубими порушеннями вимог чинного законодавства, допущених з відома перших посадових осіб Одеської обласної державної адміністрації та Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, що сталися  під час проведення конкурсу на заміщення вакантних посад  першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації, заступника голови – керівника апарату Одеської обласної державної адміністрації, заступників  голови Одеської обласної державної адміністрації. Вважаємо необхідним повідомити про зазначені факти порушення, якими знехтувані базові принципи проведення конкурсів на посади держслужби.

Так, Наказами Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі була затверджена конкурсна комісія у складі голови та 9 членів. При цьому, комісія складалась у більшості з працівників Одеської обласної державної адміністрації, тобто осіб прямо підпорядкованих голові ОДА, декількох працівників Національної Академії державного управління при Президенті та інших державних установ, у тому числі з одного спеціаліста Національного агентства України з питань державної служби. Жодного працівника громадськості до складу комісії включено не було. 4 працівники ОДА фактично обирали собі майбутніх керівників, що за загальними принципами зазвичай вважається конфліктом інтересів.
З самого початку проведення конкурсу відповідальними за його проведення  особами були допущені чисельні порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246   «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» (надалі по тексту – Порядок №246). Безпідставно переносились строки проведення конкурсу, порушувався порядок прийняття документів та порядок оголошення про час та дату усіх етапів конкурсного відбору.  З  незрозумілих підстав не були допущені до зали проведення конкурсу представники ЗМІ та громадськість, була відсутня належна аудіо та відео трансляція, що забезпечувала б відкритий огляд приміщення, у тому числі тієї частини, де знаходилась конкурсна комісія. Вищезазначене є грубим порушенням загальних принципів проведення конкурсу, викладених у п. 3 Порядку №246, зокрема: законності, довіри суспільства,  прозорості,  доброчесності. Згідно п. 16 Порядку №246, засідання конкурсної комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів. В порушення наведеної норми, конкурс проводився без наявного кворуму членів комісії, в залі під час проведення конкурсу були присутні 2-3 члена комісії. Згідно п.43 Порядку №246, на розв’язання одного ситуаційного завдання кандидатові надається не більше однієї години. Зазначені строки були значно подовжені. При цьому конкурсанти мали при собі готові відповіді з ситуаційних завдань. Але достовірно зафіксувати факти користування «шпаргалками» під час конкурсу, громадськість не мала можливості, оскільки не була допущена керівництвом ОДА до зали проведення конкурсу. Як не мала і змоги задати запитання конкурсантам на співбесіді, з метою об’єктивного визначення їх професіоналізму та задля запобігання недовіри до результатів конкурсу.

Це відразу свідчило про відсутність відкритості та неупередженості цього конкурсу та змусило громадськість звернутися до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за роз’ясненням стосовно порядку та відповідальних осіб за проведенням конкурсу. Згідно наданої відповіді (лист від 20.02.2017р. №01-35/99) відповідальними за залучення ЗМІ та громадськості є державний орган, в якому проводиться конкурс, тобто Одеська обласна державна адміністрація. Відкрите звернення громадськості до Голови Одеської обласної державної адміністрації  щодо усунення порушень Порядку №246 та допущення громадськості було цинічно проігноровано.

Порушення проведення конкурсу зафіксовані громадськістю та викладені на інформаційному Інтернет ресурсі «Інформаційний простір Одеси та області»  http://wp.me/p6vYuG-2Ye

В результаті допущених порушень переможцем конкурсу на заміщення посади першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації став колишній начальник УМВС України у Волинській області Олександр Терещук, відомий відкриттям кримінальних справ проти активістів луцького Євромайдану, перешкоджанням реформ у Національній Поліції, покриванням торгівлі наркотичними речовинами та за багатьма іншими фактами, які неодноразово висвітлювалися в пресі.

https://tsn.ua/ukrayina/kerivnik-volinskoyi-miliciyi-zaprosiv-pidozryuvanih-iz-yevromaydanu-priyti-za-povistkami-325245.html?authstate=6

http://www.volynnews.com/news/policy/proty-uchasnykiv-lutskoho-avtomaydanu-vidkryly-kryminal-/         https://lb.ua/news/2015/12/15/323570_glava_kievskoy_politsii_okazalsya.html

При тому, названий переможцем конкурсу на посаду першого заступника голови ОДА кандидат все життя пропрацював в органах внутрішніх справ і ніколи по роботі не стикався з тими посадовими обов’язками, які чітко прописані в умовах конкурсу. Якою може бути довіра до самого конкурсу, якщо начебто найкращий кандидат банально не має того досвіду, який вимагається за умовами?

Згідно п. 67 Порядку №246, рішення Комісії стосовно переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на посади державної служби скасовується у разі встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.40 Конституції України, ст.ст. 1,4,19 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.96р. №993/96-ВР із змінами та доповненнями, Постановою Кабінету Мінистрів України від 13 червня 2000 р. N 950 «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із змінами та доповненнями,

ВИМАГАЄМО:

Розглянути наше звернення;
Провести службове розслідування по фактам порушень, допущених  відповідальними посадовими особами під час організації та проведення конкурсу на заміщення вакантних посад  першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації, заступника голови – керівника апарату Одеської обласної державної адміністрації, заступників  голови Одеської обласної державної адміністрації;

Скасувати результати проведеного конкурсу на заміщення вакантних посад  першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації, як такого, що дискредитує базові принципи конкурсного відбору на державну службу

Притягнути винних посадових осіб до відповідальності;

Зобов’язати призначити проведення нового, неупередженого та прозорого конкурсу  на заміщення посади  першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації

Відповідь на це звернення просимо надіслати на адресу: (в паперевій версії)

03.03.2017р.

Підписи під цим зверненням можна поставити тут або в коментарях до цієї публікації.

У доповнення:

Вот почему мы против Александра Терещука, как первого зама Губернатора Одесской области!

На фото удостоверение батальйона Золотые Ворота подписанное в период его работы. (скорее всего им самим)
Гавриш Володимир

Більше про “переможця” конкурсу:

Терещук Олександр Дмитрович. Чи затвердить Кабмін одіозного переможця конкурсу на посаду першого заступника голови Одеської ОДА

Кандидати на посади заступників голови Одеської ОДА. Коротка довідка (перший заступник)


7 thoughts on “Підпішіться під вимогою розслідування по конкурсам на посади в ОДА

  1. Я проти непрозорих конкурсів та призначення на державні посади сепаратистів та відвертих ворогів України.

    Подобається

  2. Вороги краіни призначаються на державні посади- який стид. Я проти таких дій. Чекаю на зміни в цій ганебній ситуаціі з непрозорим конкурсом на держ.посаду.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s