Терещук Олександр Дмитрович. Чи затвердить Кабмін одіозного переможця конкурсу на посаду першого заступника голови Одеської ОДА


24 лютого в Одеській ОДА розпочалися конкурси на чотирьох заступників голови обладміністації. Інфопростір детально висвітлював цю подію у попередніх матеріалах. Вчора став відомим перший переможець – на посаду першого замісника голови.

Ним став Терещук Олександр Дмитрович. Фігура дуже неоднозначна.


Народився на Вінничині 11 лютого 1964 р. Закінчив київську вищу школу Міністерства внутрішніх справ. У 1994-1995 р. р. був слухачем факультету підготовки керівних кадрів Української академії внутрішніх справ. З 1984 року — проходив службу на різних посадах у відділеннях внутрішніх справ, починаючи з посади міліціонера на станції «Христинівка” до начальника відділу профессійної підготовки у Головному управлінні МВС України в місті Києві. У травні 2003 року призначений заступником Голови Державної податкової адміністрації у місті Києві. Із січня 2005 до жовтня 2005 року обіймав посаду проректора щодо роботи з персоналом – начальника відділу роботи з персоналом Київського юридичного інституту МВС України. У 2005-2008 рр. був начальником Печерського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві. Із березня 2008 року до березня 2010 року був заступником начальника Головного управління МВС України в місті Києві – начальником управління кадрового забезпечення. Потім обіймав посаду заступника, а згодом і начальника Голосіївського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві. З червня по листопад 2012 р. стає начальником Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України. У листопаді 2012 р. переведений на посаду начальника Управління МВС України у Волинській області. Незважаючи на те, що Олександр Терещук підпадав під люстрацію, у липні 2014 р. був призначений Начальником Головного Управління МВС України у місті Києві, і тільки 5 червня 2015 року був звільнений з посади. Та вже 3 липня президент України Петро Порошенко скасував люстрацію Олександра Терещука та він був поновлений на посаді. 14 грудня 2015 року Міністр МВС України Арсен Аваков повідомив, що звільнив начальника Головного управління Національної поліції в Києві Олександра Терещука за те, що він організовував мітинги поліцейських проти атестації. 

З фігурою генерала Терещука пов’язано багато скандалів:

1. Дивні обставини загибелі підлеглих у Печерському та Голосіївському райвідділах м. Київа, які займалися питаннями наркоторгівлі

У 2008 році відбулася загибель слідчого Михайла Бабича, який розслідував наркоторгівлю у столичному Печерському районі, главою якого тоді був Терещук. 16 січня Михайла знайшли в ліфті житлового будинку на Печерську з простреленою головою. Слідчі, які прибули на місце злочину (з Голосіївського управління міліції), списали все на самогубство, та при повторній експертизі виявилося, що загиблий навряд чи міг сам собі завдати в кабіні ліфта множинних тілесних ушкоджень, попутно вибивши зуби, потім прострелити голову, після чого заховати гільзу від патрона на даху кабіни ліфта, і лиш потім стекти кров’ю. Попри те, справу так і не було доведено до кінця, а Терещук після цього інциденту пішов з Печерського управління МВС і став главою Голосіївського управління – того самого, що вело розслідування за Бабича. У березні 2011 року співробітник Голосіївського ВБНОНу Михайло Андрела за нез’ясованих обставин розбивається на машині, смерть настає миттєво. Практично відразу після цього лейтенант того ж відділу Сергій Пересунько помер у лікарні від отруєння етиленгліколем – токсичною речовиною без кольору і запаху, що незрозуміло як опинилася в його організмі. Серед міліціонерів почалися розмови про те, що ці смерті пов’язані з кришуванням наркоторгівлі високопоставленими співробітниками міліції.

2. Відправка “Беркуту” на київський Євромайдан під час Революції Гідності, переслідування активистів Волинського Євромайдану

– 23 листопада десь о 15-й годині дня був відданий наказ на відрядження спецпідрозділу в Київ начальником УМВС у Волинській області Олександром Терещуком. Це те, що я можу документально підтвердити. 24-го ми прибули. Ми приїхали до Кабінету Міністрів. Просто тупо охороняли приміщення. Після того були перекинуті до Адміністрації Президента. За цю командировку хлопці получили. Хто більше був, в кого мати померла, хто міняв людей, хтось 7 тисяч, хтось 5 тисяч, в більшості по 10 тисяч, – розповів керівник спецпідрозділу.

Водночас, він сам, як командир, отримав в ті дні 20 тисяч гривень.
– Назад ми приїхали 14 січня. Були відряджені в Луцьк до 21 січня, – розповідає Беляєв. – 19 січня я з родиною був вдома, святкували Водохреща. Близько 21-ї години мені поступило повідомлення чергового департамента громадської безпеки про те, що була команда заступника начальника ДГБ полковником міліції Болотовим Сергієм Миколайовичем про термінову передислокацію в місто Київ. Туди ми прибули о 6-й годині 20 лютого. Де й знаходилися на вулиці Грушевського. Попереду стояли внутрішні війська, а ззаду стояли бочки горіли і біля них ми грілися.
Також Беляєв розповів, що з Луцька у Київ не повезли жодної одиниці вогнепальної зброї.
– Поїхало 30 щитів, 35 гумових кийків, 80 газових балончиків, 35 наручників, 35 протиударних шоломів. Це все можна перевірити по книзі реєстрації. Гранати були. Десь 6 газових і 7 гранат «Терен-7». Мало, бо в нас маленький підрозділ.
Водночас керівник підрозділу розповів, що зброю видавали в Києві.
– Зброю видавали. 18 числа, коли Кабмін був заблокований. Ми там так само стояли біля барикад за внутрішніми військами. Не знаю чий то снайпер, але після того як вложили 12 наших хлопців, я взяв хлопців відвів назад і сказав, що більше їх під кулі не поведу. За 5 хвилин вложили 12 чоловік.
Бєляєв наголосив, що кількох беркутівців поранив буквально за 5 хвилин невідомий снайпер. Водночас після 18 числа волинських беркутівців, за словами їхнього керівника, просто «кинули».
– Була команда: вибирайтеся самі. Спокійно виводилися всі війська, ППС, знімалася вся охорона з Верховної Ради, це 21 числа, першим ділом що я зробив. Чого я не їхав. Я цілу добу просив людей вивозити ранених. Я як командир, не міг кинути особовий склад. З Кабміну ми вибралися, переїхали на київський полк, де зібралося десь підрозділів 12. На вулиці ми кинули всю техніку, всі спецзасоби і двоє суток я вивозив хлопців по одному, по двох. В кого родич приїжджав, в кого брат. Після того, як останній виїхав, приїхав я.
За словами Беляєва, зброю отримували в Кабінеті Міністрів. Озброїли там великі підрозділи.
– Отримали зброю дніпропетровський «Беркут», давали великим підрозділам із Східної України. Якщо підняти документи в службі озброєння УДО, там лежить мій рапорт на ім’я Захарченка: керівник волинського «Беркуту» в зв’язку з великими втратами підрозділу, зниженням боєздатності його, відмовляється отримувати автоматичну вогнепальну зброю. Видавали не пістолети, а автомати Калашникова. Ці 5.45 (калібр – авт.).

Розповів Дмитро Беляєв і про те, як фінансували «Беркут» і хто давав гроші.

– Гроші отримував я. Перший раз я отримував в департаменті фізичного забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України. Гроші були вже розпаковані по пакетах. Правда не пам’ятаю скільки там було. Десь 150-200 тисяч за один раз. Сказали, що то премії на проживання в Києві.
Чоловік відзначив, що контролював ці витрати помічник-консультант якогось нардепа-«регіонала». Помічника звали Ярослав. Також Беляєв сказав, що під час другого відрядження обіцяли квартири в Луцьку для підрозділу.
На запитання чи співпрацювали беркутівці з «тітушками» Беляєв відповів ствердно. За його словами, волинські бійці не співпрацювали з ними, але траплялося, що за їхніми спинами перебували люди, переодягнені в одяг майданівців і були з розпізнавальними знаками – жовтими стрічками.
– Хто стояв за нами і не кидав нічого, значить тих треба було пропускати, – сказав керівник «Беркута» на Волині.
Лідер «Правого сектора» Павло Данильчук сказав, що в нього є інформація про те, що волинські беркутівці отримували нагороди.
Беляєв підтвердив, що він 20 грудня минулого року отримав іменний пістолет, а двоє рядових бійців отримали відомчі значки, особовий склад отримав премію у 300 гривень. Керівник підрозділу сказав, що готовий віддати свої зароблені гроші родичам загиблих в Києві волинян. Він став, так як і кожен із присутніх сьогодні беркутівців, на коліна і попросив пробачення у волинян.

Джерело

Відео цього зізнання за посиланням – https://youtu.be/etDKFDa8FKY

Відео пояснення Терещука де знаходиться волинський “Беркут” за посиланням – https://youtu.be/c9fPxi8UVf8 (про “золоті цепочки”).

Переслідування євромайданівців

3. Скандал із будинком Олександра Терещука на заарештованній землі

Начальник ГУ МВС України в м. Києві Олександр Терещук живе в будинку, який він збудував на землі, арештованій за підозрою в незаконному виділенні. Про це йдеться в сюжеті Аліни Стрижак в телепрограмі «Наші гроші». Раніше на місці будинку Терещука був сад радгоспу «Совки». У 1990-их роках радгосп розвалився, і Міністерство агропромислового комплексу приєднало землю господарства до ДП «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця». У 2007 році Київрада під керівництвом Леоніда Черновецького через суди забирає в агрокомбінату землі радгоспу і в грудні 2008 року роздає по 7-10 соток майже тисячі людей під житлову забудову та городи. Майже всі ділянки були записані на підставних осіб, а потім перекуплені справжніми власниками. У 2010 році Служба Безпеки України називає таку роздачу землі незаконною і накладає на земельні ділянки арешти, потім це робить і прокуратура. З більшості ділянок, в тому числі і Терещука, арешти не зняті і досі. Сім’я столичного міліціонера отримала від Київради дві ділянки по 10 соток. Одну з них отримала його мати Ганна Шабатура, іншу – дружина Ольга. До речі, Шабатура навіть не писала заяву до Київради на отримання землі. Саме на материній ділянці Терещук зводить триповерховий маєток, а на поруч розташованій ділянці дружини розбиває газони. Нині СБУ передала розслідування до РУ МВС Шевченківського району Києва – територіального підрозділу столичної міліції, яку очолює Терещук. В часи Євромайдану він керував міліцією Волинської області і мав конфлікт з активістами, які критикували його за наказ про відрядження місцевого «Беркуту» до Києва. Після розстрілу «Небесної сотні» звільняється, в рапорті пише про світлу пам’ять тих, хто віддав життя за майбутнє. А через декілька місяців стає начальником Київської міліції. Сам Терещук не відповів на офіційний запит про виділення йому землі і на які гроші він збудував маєток. Тільки по документах його будинок площею 350 кв м коштує 1,5 млн грн. Сусідом Терещука є Олександр Єршов, який вчора після опублікування результатів журналістського розслідування подав у відставку з посади керівника Державтоінспекції. Зокрема, Єршов не вказав в своїй декларації маєток в Жулянах, який записаний на його дружину Оксану. Пізніше дочка Єршова Анастасія розказала, що юристи порадили її батьку не вписувати маєток в декларацію, бо на нього в сім’ї не має документів. «Не розумію, чому роздмухують скандал навколо нашого будинку. Так, його немає в декларації, тому що у нас на нього немає документів. Зараз змінюють призначення землі, на якій стоїть особняк. Раніше це було поле, тепер це місце під забудову. Навіть вулиці не існує на карті і Мін’юст тягне з видачею паперів. Тато радився з юристами, чи варто вносити цю нерухомість в декларацію, але йому порекомендували не робити цього, тому що виникне ще більше питань»,- сказала вона.

Джерело, відео

4. Квартири, збудовані для атошників продаються комерційно

Корпорація “Укрбуд” відкрито продає квартири в київському ЖК “Верховина”, землю на який Київрада виділила під будівництво житла для МВС, зокрема для бійців АТО. Про це йдеться у сюжеті Аліни Стрижак для програми “Наші гроші” (ЗІК). Підстави для виділення землі чітко зазначені у стенограмі засідання Київради за 20 листопада 2014 року. Столичний главк міліції, яким керував Олександр Терещук, написав гарантійний лист депутатам, в якому зобов’язується всі квартири віддати правоохоронцям, зокрема, й атошникам. “До комісії надійшли листи замовника про зобов”язання використати збудовані житлові площі виключно для надання житла особовому складу (МВС – ред.), в тому числі і тим, хто приймає участь в АТО”, – зазначив на засіданні голова земельної комісії Володимир Прокопів, зазначивши що в гарантійному листі: “визначають не якийсь відсоток, який буде переданий, а гарантують 100%-ну передачу цих житлових приміщень, які будуть збудовані, для особового складу, а також учасників антитерористичної операції.” Депутати пропонували зафіксувати цей пункт в проекті рішення про виділення землі, однак В.Прокопів їх відмовив, мотивуючи це тим, що по закону такого робити не можна. Також Прокопів знову підкреслив: “Ми маємо гарантійного листа від замовника. Замовник – Міністерство внутрішніх справ – будує відомче житло для своїх працівників, які зараз беруть там участь.” Підрядником будівництва МВС обрало ТОВ “Укрбуд девелопмент”, що входить до державної корпорації “Укрбуд”. І як з”ясували журналісти “Наших грошей” (ЗІК): жодна квартира в комплексі, який брали для “атошників” та міліції, “атошникам” не припаде. “Укрбуд” вже продає квартири в ЖК “Верховина” за ціною 1-2 мільйони гривень. “В даному будинку зараз нема взагалі акта про те, що квартири будуть передаватися для воїнів АТО”, – повідомили журналістів у відділі продажів “Укрбуду”. Журналісти представилися покупцями та попросили прокоментувати повідомлення про те, що усі квартири отримають бійці АТО. Співробітник відділу продажів Надія Рибакова на наше прохання з”ясувала подробиці: “Розмовляла я з керівником. Про передачу в даному будинку, там ніякого нема офіційного листа. … ми пробували знайти цей лист, листа такого нема. Це була як інформація для відома. І не більше. В даному будинку зараз нема взагалі акта про те, що квартири будуть передаватися для воїнів АТО”.

Джерело, відео

5. НеPROZZORі державні закупівлі Державного Підприємства «Управління відомчої воєнізованої охорони» (ВОХОР), яку з лютого 2016 р. очолює Терещук

Генеральна прокуратура підозрює посадовців ДП «Управління відомчої воєнізованої охорони» (ВОХОР) в порушенні законодавства при укладанні угоди з ТОВ «Вулкан секьюріті груп» та перерахуванні йому 3,04 млн грн. Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду м. Києва. У червні 2015 року «ВОХОР» та ТОВ «Вулкан секьюріті груп» уклали договір про надання послуг систем безпеки. За договором фірма повинна була моніторити охоронні системи та стан охорони на об’єктах, які охороняються державним підприємством. На думку прокуратури, фактично неправомірно надавалися послуги з охорони лінійної частини магістральних газопроводів. Бо закон про «Нафту та газ» і наказ МВС від 2013 року про ліцензійні умови охоронної діяльності забороняють залучати до охорони важливих об’єктів субпідрядників. Слідство також встановило, що фірма обіцяні послуги надала лише частково. Але держпідприємство склало фіктивні акти виконаних робіт та перерахувало «Вулкан Секьюріті Груп» 3,04 млн грн. Слідчий ГПУ звернувся до Печерського районного суду м Києва за рішенням призначити позапланову документальну перевірку «Вулкан секьюріті груп» і отримав дозвіл. Слідчий зазначив, що розслідування проводиться в рамках кримінальної справи № 42015000000002417 від 1 листопада 2015 року, яка була відкрита за зверненням народного депутата. За даними єдиного судового реєстру, починаючи з січня слідчі активно зверталися до суду за дозволами на проведення різних слідчих дій стосовно фінансової діяльності керівництва ВОХОР в 2013-2015 роках. ГПУ підозрює гендиректора ДП у причетності до неправомірного завищення витрат підприємства через неправдиві дані про використання пального та виплату зарплат. Перевірялася також законність здачі ним в оренду підприємству власного автомобіля Land Rover та переселення бухгалтерії та відділу кадрів держпідприємства в офіс своєї дружини. З кінця 2013 року ДП «Управління «ВОХОР» очолював Тарас Чекурда. Його мати є співвласником ТОВ «Аквадельф», якій належить низка дельфінаріїв в Україні”. З лютого 2016 року керівником ДП «ВОХОР» є Олександр Терещук. Людина з таким ПІБ до грудня 2015 року очолювала столичну міліцію і прославилася як власник триповерхового будинку в Києві, який було збудовано на заарештованій за оборудки землі. ТОВ «Вулкан секьюріті груп» засноване в Києві в березні 2015 року. Кінцевим вигодоодержувачем вказана Євгенія Колодич, ще одним засновником фірми є Павло Цируль, а директором з поточного року є Алла Мухопад. Цируль сьогодні є помічником народного депутата з фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Дениса Силантьєва. Він також багато років є головою Ради Всеукраїнської Федерації роботодавців у сфері туризму України. Цируль та Колодич раніше були співзасновниками споживчого кооперативу «Житлобуд», до списку засновників я кого входив ще один нардер-«радикал» – Олексій Ленський. Зараз «Житлобуд» знаходиться в стані припинення. «Вісник державних закупівель» не містить інформації про отримання підрядів «Вулкан секьюріті груп».

Джерело

Джерело

Інфопростір раніше ніколи не звертався до Президента.


Вперше звертаємось з проханням роз’яснити: чи робота Терещука Олександра Дмитровича підвищує обороноздатність країни, чи є яскравим прикладом для люстрації та неможливості отримання державних посад?


One thought on “Терещук Олександр Дмитрович. Чи затвердить Кабмін одіозного переможця конкурсу на посаду першого заступника голови Одеської ОДА

  1. Я просто шокований. А тепер мені хтось дасть пояснення з наступного: чому об’єкти, до вересня 2016 року охороняла відомча воєнізована охорона енергетичних підприємств? І чому з приходом у керівництво такого собі Терещука охорона таких об’єктів передається під його конторку???? І що цікаво, що витрати на таку охорону вдвічі вищі від витрат енергетичних підприємств, які здійснювали охорону власними силами????

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s