Дахабраха вперше виступить на сцені Українського театру


26.2.2017
19:00

Одеса Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька

Концерт гурту ДахаБраха “ДахаБраха” — нове слово в історії світової музики. Проект, який не має у світі аналогів за силою ідеї. Який резонансно репрезентує Україну за кордоном. “ДахаБраха” створена Владом Троїцьким в стінах театру “Дах” в середині 2000х. Молоді музиканти миттєво спрацювалися. Сьогодні в їх активі налічується величезна кількість інструментів: басові барабани, перкусія, флейта, фортепіано, віолончель, джембе, акордеон, бугай, укулеле, губна гармоніка, кахон, дарбука, табла, діджеріду. І справляються із цим всім лише чотири пари рук. Три дівчини і хлопець видають вражаюче потужний етно-хаус. Водночас їхні пісні є покликом предків, небувалим за силою і драйвом, вони складні, мають багато прихованих сенсів. І слухачі з неприхованим задоволенням підтверджують це. Критики у своїх відгуках із захопленням характеризують їх діяльність як експеримент в області космології людської душі. Синтез пісенної творчості різних народів світу видає унікальне явище. А в сумі з тонко підібраними харизматичними образами це створює неповторне дійство. Перший альбом вийшов в 2006му, щойно — їх шостий альбом, який має назву “Шлях”. Сама “ДахаБраха” об’їздила півсвіту і ще трошки. Фірмові барабани, гуцульські шапки і тільки живий звук під час концерту творять зі слухачами щось неймовірне. За межею розуміння. На межі з чаклунством. І за цим відчуттям хочеться повертатися знову.

Учасники цього гурту, сміливо експериментуючи, у стилі етно-хаос осучаснюють старовинні мелодії, щоб донести і подати їх публіці зі сцени по всьому світові.
Вони беруть пісенний матеріал для своїх виступів із власних фольклорних експедицій по Україні. До свого арсеналу вони відібрали десятки музичних інструментів різних народів.
Адже з давньої української мови, за словником Грінченка, «даха» і «браха» – це той, що дає і бере (Будеш даха, будеш і браха) .
Їх популярність засвідчує щільний графік зарубіжних гастролей. Зокрема лише зима, що минає, – це Бразилія і Латвія, США і Франція, Канада і Бельгія, ОАЕ … За кордоном цей колектив з українських став чи не найвідомішим. І скрізь – надзвичайно теплий прийом і захоплені відгуки. А один із нідерландських оглядачів після нещодавнього виступу ДахиБрахи в Гаазі зробив отакий комплімент: ” Якщо ці пісні і є душею України, то зрозуміло, чому Путін хоче анексувати цю країну”…

Микола Коваль
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s