Відкрите звернення до М.Степанова з приводу конкурсів на посади заступників


Дивні події розгортаються в Одеській облдержадміністрації навколо конкурсу на посади заступніків голови ОДА.

Після того, як Максим Степанов оголосив самі конкурси, декілька разів підкреслював, що відповідно нової редакції Закону “Про державну службу” не має на їх перебіг жодного впливу, всіма питаннями займається Міжрегіональне управління Нацдержслужби, настав суцільний інформаційний вакуум, який якщо раптом й переривається, то лише для того, аби вкинути черговий зразок закритості, непрофесіоналізму та безвідповідальності.

Про те, як ми намагалися з’ясувати склад конкурсної комісії та акредитуватися для висвітлення конкурсу ми писали рініше.

Сьогодні конкурс вже мав й відбутися.
Але щось пішло не так.
Попри завіряння Голови ОДА, що  йому важко працювати без заступників, із проведенням конкурсу вирішили не квапитися.

Вчора, 20-го лютого (напередодні дня конкурсу, коли його учасники цілком могли б бути вже в дорозі) на сайті ОДА з’явилося таке оголошення (стиль та орфографія збережені):

Управління з питань персоналу облдержадміністрації інформує

20.02.2017

 У зв’язку з чисельними зверненнями осіб, які бажають взяти участь у конкурсному відборі на посад першого заступника голови, заступників голови та заступника голови – керівника апарату Одеської обласної державної адміністрації щодо проблем, пов’язаних з технічним поданням електронної декларації, строк подання документів для участі у конкурсі подовжено до 18.00 23 лютого 2017 року.
Конкурс відбудеться 24 лютого 2017 року о 10.00 в каб. 531.
Складається враження, що у структурі, яка здійснює відбір кадрів на посади, які ми з вами оплачуємо нашим з вами коштом, працюють суцільні невігласи.
Вони не лише не вміють написати 5 рядків тексту без граматичних та стилістичних помилок, вони примудряються виправдовуватися причинами, яких не може бути в природі.
Яке технічне подання електронної декларації? Яка електронна декларація взагалі?
Дивимося в умови конкурсу. Там прикріплений звичайний файл декларації у форматі Word. Про жодну електронну декларацію не йдеться.
Точна цитата:
6. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,  за 2016 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України “Про запобігання корупції”).(завантажити бланк)
Так, з 1 січня почалася 2-га хвиля е-декларування, і вона начебто стосується й тих, хто претендує на посади в державних органах. Але ж це не означає, що така декларація має бути внесена в державний реєстр на першому етапі конкурсу, правда? Адже – навіщо засмічувати реєстр деклараціями людей, які не лише не пройдуть конкурс, а й не будуть до нього допущені за якимось формальними  вимогами? Навіщо таким людям отримувати/видавати ключі доступу до реєстру, якщо вони наразі не є держслужбовцями?
То що ж саме нам намагалися сказати на сайті ОДА стосовно підстав перенесення конкурсу на інший день?
Чи може свідчити про чесність та неупередженість конкурсу той факт, що документи на конкурс приймаються до 6-ї вечора, а його очна частина починається вже на наступний день зранку? Коли комісія може встигнути перевірити відповідність поданої заявки вимогам конкурсу? Коли претендент отримає підтвердження своєї участі і зможе виїхати в дорогу, якщо він не місцевий? Чи будуть всі учасніки в рівних умовах при такій організації?
Далі – більше.
Попри те, що Міжрегіональне управління Нацдержслужби надало відповідь на наш запит із порушенням термінів (про це – нижче), але по змісту воно є відповідним і містить відповіді на всі пункти запиту:
%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%83%d0%b1%d0%bb%d1%96%d1%87%d0%bd%d1%83-%d1%96%d0%bd%d1%84-001%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%83%d0%b1%d0%bb%d1%96%d1%87%d0%bd%d1%83-%d1%96%d0%bd%d1%84-002
Отже, бачимо, що до складу комісії входить аж одна представниця Міжрегіонального управління Нацдержслужби (синє підкреслення). І навіть не керівник, а лише головний спеціаліст.
Проте серед членів комісії одразу четверо – прямі підлеглі пана Степанова, включно з головою комісії (підкреслені червоним).
Навіщо тоді голові ОДА гратися в кішки-мишки і публічно заявляти, що конкурс проводить Нацдержслужба і пан Степанов не має на нього жодного впливу?
Чи не є абсурдом, коли майбутні підлеглі оцінюють свого майбутнього керівника? Чи достатньо у них для цього кваліфікації?
Але й це ще не все.
У відповіді начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби прямо сказано, що акредитацією преси на конкурс займаються безпосередньо в ОДА, а не в Нацагентстві.
Навіщо тоді нас двічі з ОДА відфудболили до Нацагентства? Щоб протягнути час? Чи тому, що просто не знають, за що вони відповідають?
У будь-якому разі – коло замкнулося.
В ОДА відсилають до Нацагентства, звідти – знову до ОДА.
А отже, якщо конкурс не буде належним чином висвітлений в ЗМІ, то за це буде відповідати безпосередньо пан Степанов, як керівник установи.
Вважаємо цю публікацію прямим зверненням до голови ОДА із вимогою забезпечити нормальні робочі умови для ЗМІ, адже питання призначень на керівні бюджетні посади мають неабиякий суспільний інтерес.
І, наостанок – обіцяне вище пояснення щодо порушення вимог Закону “Про доступ до публічної інформації” в частині строків надання відповідей.
До управління з питань персоналу апарату Одеської обласної державної адміністрації ми звернуліся ще 6 лютого. Отримали відповідь, що необхідно звертатися до Нацагентства.
Оскільки адреса Нацагентства у відкритому доступі відсутня – довелося звертатися через громадську приймальню ОДА.
%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2017-02-21-%d0%be-13-19-40
Звідти наш запит перенаправили в Нацагентство 10-го лютого.
%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2017-02-21-%d0%be-13-20-07
16586946_10210437315343360_894605369600583667_o
А от начальник Нацагентства офіційно повідомляє, що йому запит було перенаправлено 15-го лютого, і надає відповідь лише 20-го після закінчення робочого дня:
%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2017-02-21-%d0%be-13-20-21
І тут постає питання – а чи можемо ми хоч щось довіряти цим людям, якщо вони так безсоромно брешуть навіть за наявності документів, які спростовують їхню брехню й коли вони ганяють ЗМІ по колу?
Наскільки чесним,  відкритим та неупередженим може взагалі бути конкурс, який влаштовують всі ці люди?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: