“Черкаси”. В Україні розпочинають зйомки першого художнього фільму про події на Донузлаві весною 2014


В листопаді 2016 р. Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією “MKK ФІЛЬМ СЕРВІС” контракт про надання державної фінансової підтримки у розмірі 17 341 862 грн. на зйомки першого художнього фільму про події на Донузлаві у Криму весною 2014 р. “Черкаси”. Загальна вартість фільму буде становити 39 841 862 грн. Це буде спільне виробництво української компанії “MKK ФІЛЬМ СЕРВІС” та польської кіностудії “КАДР”.

Режисер стрічки – Тимур Ященко (сам родом з Черкас, але зараз проживає у Варшаві), продюсер – Олексій Карпенко. Автори сценарію – Тимур Ященко та Роберт Квільман.

У серпні 2016 р. були завершені з’йомки короткометражного фільму “Лев”, який є прологом до повнометражному художнього фільму “Черкаси”. 


Головні герої фільму про відомий український тральщик ВМСУ – хлопці Лев та Мишко, які з різних причин опиняються на військовому кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в кримському озері Донузлав, під час окупації Криму в 2014-му році.


“Для мене цей фільм о хоробрості, о сміливості, о справжній сміливості, бо коли лізеш в драку та знаєш, що програєш, для мене це справжня сміливість”, – режисер Тимур Ященко.

“Це проект про епічну історію супротива тральщика “Черкаси” в бухті Донузлав весною 2014 р. Це проект про перший бій Збройних Сил України із загарбником. Це проект про те, як прості люди – моряки тральщика, як пройшло їх переосмислення і ставлення до Батьківщини, та всього того, що відбувалося у нас в країні”, – продюсер фільму Олексій Карпенко.


Зйомки стрічки планують розпочати вже на початку березня 2017-го року. Основним військовим консультантом буде виступати капітан ІІ рангу Юрій Федаш, командир “Черкас” у 2012-2014 р. р. Серед локацій зйомок буде й Очаків, де зараз служать ті хлопці, які не зрадили присязі.

Вже відомо, що картині Ігоря Поночевного (“хрещеного батька” Альоши Ступіна) “Права Богородиця” також відведена своя роль у майбутній стрічці.

Advertisements

One thought on ““Черкаси”. В Україні розпочинають зйомки першого художнього фільму про події на Донузлаві весною 2014

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s