Вимагаємо відставки голови Одеського адміністративного суду за порушення присяги судді


Через кілька днів виповнюється 3 роки кривавій бійні, яка сталася в лютому 2014 р.під час масових паротестів в столиці України – місті Києві. Тоді загинуло і постраждало багато людей. Після ціх подій і їх учасники, і інші люди вважали, що ці жерви були не марні, і що ситуація в країні почне мінятись на краще, що прості люди не будуть почувати себе рабами корумпованих чиновників, олігархів і продажних політиків. Але не так сталося, як гадалося.

За три роки після тих подій залишилося багато “царьків” і “князьків”, які вважають себе вищою расою і не хочуть жити по закону, а тільки “по понятіям”. Серед таких людей ще багато співробітників правоохоронних органів і представників судівського корпусу. Ось свіжий приклад.
11 лютого 2017 р. в Одесі екіпаж патрульної поліціїї затримує автомобіль, за кермом якого знаходився водій із підозрою на алкогольне сп’яніння. Поряд з ним знаходився його товариш, власник автомобілю, член виконкому Одеської міської ради.

Що було далі – дивіться на цьому відео:

Поліцейські встановили, що за кермом автомобілю був голова одеського окружного адміністративного суду О.В.Глуханчук. Стан алкогольного сп’яніння зафіксований у протоколі.

О.В.Глуханчук не заперечує, що був напідпитку, але заперечує, що був за кермом.

Так само суддя Глуханчук заперечував , що в нього є нерухоме і рухоме майно, яке фактично йому належить і яке придбане не за чесно зароблені гроші.

Сам факт затримання судді Глуханчука і його поводження під час затримання суперечать нормам морально-етичної поведінки судді, які записані в суддівській присязі, затвердженій ст.57 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” в редакції 2016 р:

Стаття 57. Присяга судді

1. Особа, призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
“Я, (ім’я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов’язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя”.

 

Ця подія викликала великий резонанс в суспільстві, відео з ганебною поведінкою судді Глуханчука показали всі центральні і одеські регіональні телеканали.

Поведінку судді Глуханчука засудила Рада суддів України і численна кількість громадських організацій нашої країни.

В зв’язку з цим Центр правового моніторингу “Гідність” починає кампанію за відставку голови Одеського окружного адміністративного суду за порушення присяги судді, яке виразилось в керуванні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння і образах  співробітників виконавчого органа влади, патрульних поліцейських, при виконанні ними службових обов’язків.

Автор – Владислав Сердюк

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s