Четвертий поспіль конкурс на бюджетну посаду в нашій області завершився скандалом


Від учора правозахисники, правники, громадські активісти обговорюють рішення конкурсної комісії НАБУ  про визначення переможця конкурсу на заміщення посади керівника одеського теруправління. Посада не є суто “одеською”, теруправління має працювати на 4 області – Одеську, Миколаївську, Херсонську та Кіровоградську.

Власне, шум здійнявся одразу після публікації цього повідомлення:

%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2017-01-14-%d0%be-15-20-43

Скандал розгортався настільки швидко, що за 8 годин з’явилося уточнення:

НАБУ     15 hrs ·
ЩОДО СИТУАЦІЇ З «ПРИЗНАЧЕННЯМ» ДИРЕКТОРА ОДЕСЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ НАБУ
Конкурсна комісія, до складу якої входять представники громадянського суспільства, не призначає на посади в НАБУ, а лише рекомендує до призначення переможця конкурсу. Перед призначенням на посаду переможець конкурсу має пройти спеціальну перевірку та поліграф. Враховуючи результати цих перевірок, а також інформацію з відкритих джерел Директор НАБУ прийматиме рішення про призначення Дмитра Руденка на посаду або оголошення нового конкурсу.
Представники Рада громадського контролю НАБУ висловили намір запросити переможця конкурсу на своє засідання та поставити Дмитру Руденку низку запитань, в тому числі й щодо опублікованої у ЗМІ інформації..
Ми дякуємо журналістам, громадським активістам та суспільству за увагу до роботи НАБУ та до кандидатів, які беруть участь у відкритому конкурсі на посади в Бюро.

Нахабненький текст, чи не так?
Струкура існує якихось трохи більше року, а вже, схоже, відірвана від реальності.
Тут нам  спроба перекладення відповідальності й на “представників громадянського суспільства”, й на директора установи. Чиновники середньої ланки начебто ні до чого.

Аби у вас не залишилося сумнівів, що НАБУ виявилося звичайнісінькім місцем працевлаштування звичайних бюрократів у найгіршому сенсі, достатньо почитати коментарі, які пише людина, яка веде сторінку НАБУ, наприклад, у цій темі.

Чиновники середньої ланки знов стискують плечима та звично кажуть “а шо ми можемо? то такі умови конкурсу…. ми й так стараємося….”

Тим часом оцей персонаж вже двічі виграв конкурс – на начальника Хмельницької поліції та на  керівника теруправління НАБУ.
Очевидно – чесні, порядні, принципові та професійні люди в цій країні вже закінчилися? Нема з кого обирати?

Отже – 4 конкурси у різних відомствах, на різні посади різного рангу, які проводилися як в Одесі, так і в Києві: директор обласної бібліотеки, директор нацпарку, голова ОДА, керівник теруправління.

Результат щоразу такий самий – скандал.

Щоразу вилазить або конфлікт інтересів, або зв’язок із сепаратистами/кримінальниками, або непрофесіоналізм. Або все це разом.

Скільки ще має відбутися таких “конкурсів”, щоб стало зрозуміло, що не окремі результати треба скасовувати, а що нарешті треба “щось міняти в консерваторії”.
Невже ще не видно, що проблема не в окремій комісії і не в умовах окремого конкурсу, що сам механізм містить несумісні із життям системні патології, закладені у його фундамент?

Рух “За відповідальні процедури призначення” настійливо рекомендує зупинити безглузді імітації, проявити політичну волю та покласти відповідальність за призначення на конкретних посадовців.

 

Публікації по темі:

Припинити гру в імітацію конкурсів на публічні посади!

Відкрите звернення з приводу проведення конкурсу на посаду Голови Одеської ОДА

Уточнення – не четвертий, а п’ятий конкурс: Ще одна імітація конкурсу призвела до несподіваного призначення

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s