Чи отримують нарешті житло військові моряки у Дачному-2 або чому державне підприємство міністерства оборони знищують


Наприкінці серпня 2016 р. під час приїзду до Одеси Секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони Олександра Турчинова командуючий ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко повідомив про плани будівництва гуртожитків та їдальні у Дачному-2 для військових моряків. В. о. директора ДП МО України “Одеський завод будівельних матеріалів” Юрій Храмов сказав про готовність його підприємства виконати це замовлення та здати будівництво до кінця поточного року. 

На той час завод тільки почав виходити із боргів, створених попереднім керівництвом підприємства, і таке замовлення дало би змогу гарно підправити його фінансовий стан. Так, нещодавня комісія з’ясувала, що: “Як показав аналіз, в період керівництва підприємством ТВО директора ДП МОУ “ОЗБМ” Храмовим Ю.Є. кредиторська заборгованість була зменшена на суму 901 181,46 грн. та станом на 26.09.2016 року складала 164 494,26 грн. Дебіторська заборгованість за той же період була зменшена на 415 572,38 грн. та станом на 26.09.2016 року складала 592 832,55 грн.”

Але вже за місяць після тієї наради з Турчиновим Юрія Храмова чомусь звільняють з посади тимчасово виконуючого обов’язки директора ДП МОУ “Одеський завод будівельних матеріалів” та 27.09.2016 призначають на цю посаду Лазебного Геннадія Володимировича. 

Новий керівник вибрав дивну форму управління, за якої та ж сама комісія констатує: “В той же час, при керівництві ТВО директора ДП МОУ “ОЗБМ” Лазебного Г.В. за період з 26.09.2016 по 11.11.2016 року кредиторська заборгованість зросла на суму 256 776,6 грн. та станом на 11.11.2016 року складає 421 270,86 грн.”
Ситуація на заводі загострилася до такого стану, що працівники заводу були змушені звернутися до громадських організацій аби надати розголосу справі.

17 листопада на завод приїхали представники громадських організацій, журналісти, ВСП та поліція, які намагалися отримати від директора пояснення чому робітники не отримують заробітню платню, адже на бухгалтерських відомостях вона є; чому завод умисно банкротується, хоча може виконувати наявні замовлення. Також працівників дуже бентежить, що директор має російське громадянство та, наприклад, закуповує мастило на завод, який відноситься до Міністерства Оборони України, в Росії – країні-агресорі. 

Прикро, та, на жаль, результатом цієї зустрічі стало звільнення тих працівників, які звернулися за допомогою до громадськості.

ДОВІДКА
ДП МОУ “Одеській завод будівельних матеріалів» було створено наказом Міністерства Оборони України № 448 від 14.12.1998 року. Основним напрямком роботи заводу є виготовлення залізо-бетоних конструкцій для будівництва. У 2000-х роках, за період керівництва директора Чоголі Віктора Петровича та його наступників, більшість приміщень заводу були незаконо передані під аренду. У 2014-2016 р.р. військова прокуратура спромоглася відмінити декілька таких неправочиних документів та повернути власність Міністерству Оборони. На балансі підприємства є також декілька гуртожитків, які обслуговуються котельною заводу. На теперішній час, задля зменшення боргів, робота котельної фактично призупинена. А це означає, що мешканці гуртожитків залишаться без опалення на зимовий період.

Лазебний Геннадій Володимирович. 

До призначення на посаду тво директора “ОЗБМ” був керівником Першотравневого РЕМ (Миколаївобленерго), яке готував до продажу. Раніше очолював Кілійське РЕМ, КП “Водопостачення та каналізація” у м. Южне. Є власником малого приватного підприємства “Югкурортінвест”, яке також спеціалізується на будівництві.

“Інфопростір” сподівається на реакцію Міністра Оборони на ситуацію навкруги заводу, та буде слідкувати за розвитком справи.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s