Штормове попередження. Інструкція для громадян


В Одесі знову штормове попередження. Втретє за короткий термін – менше місяця.
Часта негода примушує одеситів швидко вчитися правилам безпечної поведінки.
На допомогу вам розміщуємо поради фахівців – як правильно готуватися до стихійного лиха, як поводити себе у небезпеці.

Дії при отриманні загрози штормового попередження і під час стихійного лиха:

 • уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій;
 • зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;
 • підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні і цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках;
 • підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах;
 • поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна;
 • щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте смугами паперу, по можливості, захистіть віконницями або щитами;
 • до початку негоди перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Не переходьте у іншу будівлю під час буревію – це небезпечно;
 • якщо ви у човні й отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега;
 • не намагайтесь перейти в іншу будівлю – це небезпечно;
 • не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути;
 • зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Виходьте і швидко ховайтесь у міцній будівлі або на дні будь–якого заглиблення;
 • уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику.

Джерело

14633602_10202121761882827_637222277395089857_o
Автор фото – Yuri Bershadsky

 

Інформація по ускладненню погодних умов в м. Одеса на 19 годину
– по всій території області сильний поривчастий вітер до 15-20 м/с, по півдню області та в центральних районах слабкий дощ, на півночі без опадів.

Енергопостачання міста та області: «Одесаобленерго» всього на території області відключено 91 населений пункт. На відновлення електричних мереж від Обленерго працює 70 бригад, 210 чол. та 81 од. техн.

Випадки падіння дерев: Всього впало 69 дерев. Загинуло 2 особи. Постраждала 1 особа. Від ДСНС залучалось 14 од. техн. та 59 чол. о/с. м. Одеса, Суворовський р-н: всього впало 17 дерев.

По 15 випадкам на місці працює КП «Зелентрест».
Джерело – Соломія Бобровська

 

Завтра по Одесі та області збережеться штормове попередження. Звернення одеської мерії. Телефони аварійних служб

Согласно прогнозу Гидрометцентра Черного и Азовского морей, 13 октября 2016 года по Одессе и местами по области сохранятся порывы ночью юго-восточного, днем северо-западного ветра 15-20 м/сек.

Ночью и утром по Одессе и местами по области ожидается сильный дождь. Температура ночью и днем 9-11ºС.

В связи со сложными погодными условиями, одесская мэрия в очередной раз настоятельно просит одесситов максимально ограничить перемещение и поездки по городу, особенно пожилых лиц, детей и беременных женщин.

Просьба быть предельно внимательными, не оставлять транспортные средства под деревьями и линиями электропередач, так как в результате сильного порывистого ветра возможно падение веток и кабелей.

Руководителям предприятий необходимо учитывать сложные погодные условия при организации рабочего процесса.

Школьники, родители которых примут решение оставить ребенка дома, смогут отработать пропущенные занятия в индивидуальном порядке.

Учитывая сложные погодные условия, работают аварийные бригады, все городские коммунальные службы переведены на круглосуточный режим работы.

АВАРИЙНЫЕ СЛУЖБЫ ГОРОДА ОДЕССЫ

Контрольно-диспетчерская служба «058»: 705-48-51, 705-48-52.

Служба оперативного реагирования на чрезвычайные ситуации:   15-77; 722-20-37; 068-345-70-74

Джерело – Офіційний сайт міста

До відома мешканців Одеси – вчора за підписом в.о.міського голови було прийнято наступне розпорядження:

Розпорядження Одеського міського голови
№ 1000 від 11.10.2016р.

Про заходи щодо запобігання настанню наслідків надзвичайної ситуації природного характеру у зв’язку з погіршенням погодних умов у м. Одесі, прогнозованих на 12 жовтня 2016 року

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи прогнозоване погіршення погодних умов у м. Одесі 12 жовтня поточного року (випадіння атмосферних опадів більше нормативних, зниження температури повітря, яке супроводжуватиметься посиленням вітру від 18 до 23 м/с, місцями з поривами до 25-27 м/с), з метою запобігання настанню наслідків надзвичайної ситуації природного характеру у зв’язку з погіршенням погодних умов, а також забезпечення належної життєдіяльності міста Одеси під час погіршення погодних умов:

1. Комунальним підприємствам житлово-комунального сервісу, «Міські дороги», «Теплопостачання міста Одеси» та електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» відповідно до наданих повноважень:
1.1. Створити аварійні бригади із запобігання настанню наслідків надзвичайних ситуацій у зв’язку з можливим погіршенням погодних умов 12 жовтня 2016 року.
1.2. Забезпечити цілодобове чергування працівників підприємств для координації роботи під час можливого погіршення погодних умов.

2. Комунальному підприємству «Міськзелентрест» організувати чергування бригад станції захисту рослин для оперативного реагування у випадках падіння дерев та гілок.

3. Комунальному підприємству електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» надавати допомогу комунальним підприємствам Одеської міської ради щодо забезпечення спецтехнікою, у разі їх звернення.
4. Районним адміністраціям Одеської міської забезпечити контроль за належною роботою установ, організацій та підприємств всіх форм власності, а також навчальних закладів, розташованих на території відповідних районів, під час погіршення погодних умов.

5. Рекомендувати ПАТ «ЕК Одесаобленерго» забезпечити безперебійне електропостачання житлових будинків та об’єктів інфраструктури, а також своєчасно виявляти та ліквідувати пошкодження електричних мереж.

6. Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради звернутись до департаменту охорони здоров`я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації для забезпечення чергування машин «швидкої допомоги» та бригад фахівців під час прогнозованого погіршення погодних умов – 12 жовтня 2016 року.

7. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради забезпечити оприлюднення цього розпорядження у засобах масової інформації.

8. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

В.о. міського голови                          В. Шандрик

Як воно виконується і наскільки убезпечує містян від стихії – судити вам.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s