“Ситуація навколо парку [Тузлівські лимани] досить не проста, а подекуди кримінальна” – міністр


Трохи більше року минуло з того моменту, коли на сторінках Інфопростору з’явилися новини з/про НПП “Тузлівські лимани“.
Буквально напередодні цього року, здавалося, в природоохоронній галузі сталося ледь не диво – директором Національного природного парку “Тузлівські лимани” був призначений відомий еколог, доктор наук, активний учасник Революції Гідності Іван Русєв.

У грудні 2015 року це призначення виглядало логічним, доцільним та далекоглядним.
Дивом воно здається зараз, після майже року запеклої боротьби, яка супроводжується такими коментарями міністра щодо произначення керівництва національних природних парків:

…звертаю вашу увагу, що ситуація, яка складалася навколо парку, як і в більшості інших природних парках, досить не проста, а подекуди кримінальна. Саме тому я однозначно наполіг на обранні керівників національних парків, в тому числі й «Тузловських лиманів», на конкурсній основі. Відкритій і прозорій конкурс із залученням громадськості та преси.
Я всім чітко пояснив свою позицію, в тому числі і пану Русєву, що перепідписувати контракт без проведення конкурсу, Мінприроди ні з ким не буде.
Неодноразово закликав всіх претендентів на посаду директорів парків активніше подавати документи на участь в конкурсі.
Станом на сьогодні до участі в повторних конкурсах подало документи 16 кандидатів. Відомо, що перший конкурс на заміщення посади директора «Тузловські лимани» відбувся 18 серпня 2016 року і закінчився безрезультатно. До речі, пан Русєв документи на участь в ньому не подавав.
Станом на сьогодні на учать у повторному конкурсі, його документи до Мінприроди також не надходили.
Хочу ще раз підкреслити, що позиція продовження контрактів керівникам парків без проведення конкурсу неконструктивна. Цього не буде!
Водночас я як ніхто інший зацікавлений, щоб національні природні парки, в тому числі й «Тузловські лимани», очолили фахові та професійні керівники, які перетворять НПП в яких зберігається безцінне природнє багатство на національний здобуток, яким пишатимуться українці, як це відбувається у всьому світі.  Остап Семерак  тут

%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2016-09-26-%d0%be-17-46-52

Гарний спосіб усунутися від проблем, про які написала Зоя Казанжи, винайшов міністр – оголосив відкритий конкурс, громадськість підтримала, й одразу браконьєри стали законослухняними, й протоки між лиманами та морем прорилися, й кримінальні справи розслідувалися….

%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2016-09-26-%d0%be-19-54-18

Отже, усі люди, від яких залежить питання продовження роботи Нацпарку саме в статусі природохоронного об’єкту, повідомлені. Поле для дискусій, звісно є, але не з браконьєрами і не з кримінальниками.

Міністр свою думку висловив. Генпрокурор – також:

(Джерело)

Тим часом, місцеві прихватизатори загальнодежавних ресурсів теж не сидять без діла. Вони вже встигли подати позов до суду, суд вже й встиг винести ухвалу:

14448773_594533317399431_2863757949514914637_n14463027_594533314066098_6686235780568475797_n

Є інформація, що своє слово збираються сказати й в ОДА. Поданням на звільнення Івана Русєва з посади директора. Виконавцем подання є т.в.о. керівника Департаменту природних ресурсів  та екології Петрів Іван Михайлович.

Інформпростір звертається до всіх представників влади, яким підпорядкований НПП “Тузлівські лимани”: знайдіть можливість проявити мудрість та державницьку позицію.

Ми також звертаємося до наших читачів – будьмо готові захистити того директора парку, якого, як і хоче Міністр, підтримує громадськість.

=====
Про перебіг подій у НПП можнаоперативно читати на сторінках Івана Русєва та Ірини Вихристюк


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s