Роман Полянський. Історія 13-тої медалі українських паралімпійців

Це був четвертий день Параолімпіади. Новини з Ріо-де-Жанейро звучали так:

“Четвертий день Паралімпіади у Ріо приніс Україні дві золоті і одну бронзову нагороди. Роман Полянський завоював золото в академічному веслуванні, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України. Зокрема, на дистанції 1000 метрів в одиночному розряді Полянський фінішував першим і побив рекорд, встановлений раніше українцем у кваліфікації змагань у Ріо. Лейла Аджаметова стала чемпіонкою у бігу на 100 метрів, встановивши світовий рекорд – 11,79 секунд. Інша представниця України Олена Глєбова з результатом 12,28 секунд прибігла четвертою. Бронзову медаль виграв Прудніков Дмитро у стрибках у довжину з результатом 6,99 м. Українська паралімпійська збірна у Ріо здобула вже 14 золотих, 10 срібних і 16 бронзових медалей, чим вивела Україну на третє місце у загальному заліку. На четвертому місці – США. Лідером за кількістю отриманих у Ріо нагород залишається Китай.”
Це був той день, коли Україна вперше увірвалася в трійку призерів та так там і залишилася до завершення Параоліпміади.
13-та медаль того дня. Золота. Роман Полянський. Академічне веслування. Був встановлений Олімпійський рекорд. Роман – перший український чемпіон-параолімпієць з академічного веслування.

Шлях до золота Параолімпіади в Романа Полянського починався з селища Хадженкова, яке знаходиться у Макіївці, Донецької області. До 10 років він нічим не відрізнявся від своїх однолітків. Та несподівано був поставлений діагноз “хвороба Штрюмпеля”. У підлітковому віці після перелому ноги хвороба прогресує та нижні кінцівки стають нерухомі.
Незважаючи на хворобу Роман постійно намагався займатися спортом.
Внаслідок військових дій на Донбасі, змушений був переїхати до Одеси. Займався армрестлінгом, потім – параканоє. Та за порадою Ярослава Кодюка звернув свою увагу на академічну греблю. З ним почав займатися відомий тренер з Дніпра – Юрій Бондаренко. Переїхав до Дніпра, тренувався та жив там.
Перед Олімпіадою була історія, коли тренер Бондаренко під свою особисту відповідальність взяв до параолімпійської команди не Ігоря Бондаря, який саме і виборов “путівку” до Параолімпіади у Ріо, а Романа. Романа звинувачували у тому, що він – не ампутант, що має фізичні переваги.

Роман Полянський – перший український чемпіон з академічного веслування на Параолімпіаді.