Як атошники в Одесі на Куяльнику сіль варили. Патріотичний квест “Єдине місто – єдина країна”


27 серпня 2016 в Одесі проходив патріотичний квест для ветеранів АТО “Єдине місто – єдина країна”.


Ідея проведення такого квесту належить волонтерам (а саме – Наталії Солоній, Ксенії Биковій), які вирішили якось допомогти тим хлопцям, що повернулися з АТО до своїх домівок, зустрітися зі своїми побратимами з різних родів військ та підрозділів задля спілкування та обміном гарним настроєм. Адже це не секрет, що коли ветерани повертаються до своїх рідних міст та містечок, найчастіше про них пам’ятають тільки деякий час. А потім вони залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Та й зустрітися разом можливість у них є тільки на державних святах або на похоронах у побратимів. Тому у волонтерів і з’явилася ідея створити якусь подію, яка би дозволила перезнайомитися різним атошникам, які мешкають в одному місті. І провести такі квести по всій Україні, включаючи й міста Донецької та Луганської областей. 

Перший патріотичний квест відбувся 30 квітня у Кременчузі. Далі були: Полтава, Горішні Плавні, Суми, Кам’янське, Житомир, Дніпро, Козятин, Миколаїв, Чернівці. До Одеси квест передав Бердянськ. 

Збір учасників в Одесі розпочався о 10.00 ранку біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Серед учасників були ветерани АТО з м. Чорноморськ, бійці 28 бригади, прикордонники, морські піхотинці та інші представники ВМСУ. Автомобілі надав одеський осередок “Автомайдану”, волонтери та самі атошники. Спочатку склалося 13 команд та трохи із запізненням стартувало іще 2. 


План квесту був створений відомим одеським гідом та волонтером Олександром Бабічем. Він пояснив учасникам принцип змагання – розв’язувати завдання за завданням та рухатися маршрутом квесту. О 14.00 кожна команда повинна була прибути до Літнього театру, незалежно від того скільки завдань вона встигла виконати. 


Судячи з того якими задоволеними прибували учасники на фініш, квест точно вдався. Їх не дуже цікавили призи та подарунки, вони усі задавали тільки одне питання: “Коли буде наступний квест?” 


Сподобалися їм і самі завдання, а особливо – зварити сіль на Куяльницькому лимані як колись козаки варили. Їх там зустрічали справжні козаки, волонтери Сергій Харітонов та Станіслав Філіппов, які ще потім і шашликами пригощали. Перемогу у цьому святі єднання отримала команда під номером 9 у складі: Федорченко Володимир, Габбасов Олександр, Яшманов Андрій, Анна Ілющенкова, Дашко Геннадій (представники ветеранів АТО з Чорноморська та відома медик б-ну “Донбасс” “Мурка”). 


Призи, які підготували меценати Геннадій Москаленко (магазин УкропShop) та Олег Янчевський (патріот з Подольска) отримали усі учасники. Серед призів також був календар про ВМСУ “Незрадливі“, та квитки на виставу “Одеса-мама 2 або походеньки бравого солдата Швейцвана” за участю Руслани Писанки, Олега Філімонова, Яна Гоппа, Віктора Андрієнко, Михайла Поліцеймако. 


Квест – це доволі динамічні завдання. Потрібно було виконувати і певні фізичні вправи. Та серед учасників були й ті, хто отримав важкі поранення на фронті. 

Микола Полторак. Батько 4 дітей. Приймав участь у подіях на Майдані у Київі. Після анексії Криму пішов добровольцем на фронт. У секторі М отримав важке поранення, втратив кінцівку. Завдяки меценатам отримав спортивний протез. Продовжує вести активний спосіб життя. 


Анна Ілющенкова. Медсестра батальйону “Донбас”, відома “Мурка“. Літом 2014 вирішила використати свою відпустку на допомогу хлопцям на фронті, поїхала в АТО як медик. Попала до Іловайську. При виході по “коридору смерті” була важко поранена. Досі живе із осколками у тілі. Досі не може отримати статус УБД. Та не опускає руки, а намагається ще й іншим допомогти. Її син зараз навчається у військово-морському ліцеї. 


Квест в Одессі насправді об’єднав. До його організації долучилося багато, зовсім різних одеських волонтерів та активістів – Альона Балаба, Марина Ізосімова, Ксюша Алєксєєва, Оксана Харитонова, Сергій Харітонов, Костянтин Іванов, Альона Сивак, Олександр Сивак, Жанна Стоянова, Лариса Данілевська, Тетяна Почтєнних, Євген Резвушкін, Марк Гордієнко, та багато інших. 


Одеса передала естафету Маріуполю. Останній квест відбудеться у Києві та об’єднає усі міста, в яких проходив цей патріотичний захід. 

Сила країни – в єднанні!


Фото – Василь Гудков, Альона Балаба, персональні фото учасників та організаторів квесту.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s