Прайд-2016 та/чи Євробачення-2017?


Дежавю… Суцільне дежавю виникає на тлі подій навколо Прайду-2016, що мав би вже стати не лише традиційною, але й буденною подією в Одесі.

Чому буденною?
Здається, минулого року конфлікти було вичерпано, формат заходу мав стати зрозумілим, фантазії вгамуватися.
За рік відбулася ціла низка подій, які загалом мали посприяти здоровій атмосфері в Одесі напередодні цьогорічного Прайду:

  • в Одесі вже майже рік працюють нові поліцейські, які проходили навчання з прав людини та недискримінації (на цьогорічний Прайд в Одесу навіть мали приїхати тренери які викладали ці предмети на курсах для патрульних в різних містах України,  як, наприклад, харків’янка Анна Шаригіна)
  • нещодавно нарешті відбувся цьогорічний Прайд у Києві, до успіху якого ми всім суспільством довго та наполегливо йшли
  • зрештою, Одеса азартно змагається за право організовувати Євробачення-2017, на що вже зараз витрачено багато зусиль авторитетних та шанованих людей (які ж не можуть бути дурно перекреслені, правда?)

Але ж – ні. Таки дежавю.

При чому дежавю підтягує навіть не минулорічні спогади. Радше – спогади вже майже трирічної давнини, коли тодішній режим нині біглого “двічінесудимого” заборонив через суд тоді ще звичайні мирні збори за євроінтеграцію, які згодом стали складовою Революції Гідності. Технологія – та сама. Якась інша організація дивним чином вгадала час і місце проведення заходу (який ще публічно не анонсувався) і подала свою заявку на це саме місце, а правоохоронці не можуть забезпечити громадський порядок.
І правда,  в Одесі зовсім мало публічного простору, є ж всього одне місце для збору, тому трапляються такі дивні співпадіння….

13912324_1759007487645491_8986255332017385647_n

Соцмережі наповнені висловами так званих “патріотів”, які використовують синьо-жовту символіку суто для декорацій, а на ділі голосно роблять шкоди репутації Україні більше, ніж тихі диванні сепаратисти.
Ці люди переважно звуть себе прихильниками “традиційних цінностей”, хоча насправді вони просто не хочуть визнавати, що всі люди різні, але права у всіх – однакові.
Вони

  • нав’язують всім свої фантазії, щодо того, що Прайд – то неодмінно карнавал і не хочуть визнавати, що Прайд може проводитися у різних формах, залежно від того, які форми боротьби за права сприймає суспільство
  • відмовляються визнавати, що любителі нічних клубів – то окрема субкультура, до якої належать як ЛГБТ, так і гетеросексуали
  • вигадують якісь пуританські межі пристойності, які в реальності порушуються в кожному парку,  майже з кожноно телеекрану і ледь не з кожного бігборду, але залишаються непомітними для “традиціоналістів”
  • вони вперто переводять дискусії з площини прав людини у площину міжособистісних (і навіть статтевих) стосунків

Такі дискутанти з’являються щороку і змушують суспільство без кінця ходити по колу, замість того, щоб розвиватися і рухатися вперед.

Отже, зусиллями міськвиконкому, керівництва одеської поліції, окремих груп активних гомофобів цього року програма Прайду знову блискавично змінюється.

За змінами найкраще спостерігити через сторінку Одесса Прайд 2016

Наразі оголошено таку публічну подію

Одесса Прайд 2016

1 hr ·

12 августа (17:00 – 19:00) – Панельная дискуссия

Приглашаем поучаствовать в панельной дискуссии: «Как использовать вызовы ОдессаПрайд2016 для развития гражданского общества Украины». 

В 2016 году Организационный комитет ОдессаПрайд столкнулся с ещё более ожесточённым сопротивлением властей, чем ранее. Всего за несколько недель до этого в Одессе прошел крестный ход – потенциально более конфликтная акция. Одесские власти могут обеспечить безопасность публичных мероприятий. Почему же в случае с Маршем равенства они, с подачи Одесской полиции, отказываются брать на себя ответственность за обеспечение безопасности мирной правозащитной акции?
Какие актуальные вызовы гражданскому обществу таит эта ситуация?
Как могут повлиять активисты и активистки на ситуацию, использовать ее для укрепления гражданского общества?

Об этом и другом 12.08.2016 с 17:00 и до последнего вопроса поговорим с Алисой Пивоварчик (гражданская активистка Одесса – Киев), Анной Леоновой (председательница Оргкомитета ОдессаПрайд-2016), Алексеем Краснощёковым (глава ОО «Pidmoga.Info», Киев), Анной Шарыгиной (директор КиевПрайд2016, Харьков) и всеми другими в Летнем театре Горсада.

Неодмінно приходьте!

Власне, марш теж має відбутися!
Інакше – за що Одеса боролася під час Євромайдану?
Інакше – невже ми готові відмовитися від Євробачення?
Інакше – що для нас права людини?

 

Марш відбудеться у суботу, 13-го серпня.

Увага! Для участі у Марші необхідно зареєструватися!

Трошки коментарів для розуміння ситуації:

Igor Zakharchenko

3 hrs · Odessa ·

С прошлого года в Одессе изменилось только то, что праворадикалы не забрасывали открытие мероприятия петардами. В остальном, в Одессе все так же. Площадок, готовых к сотрудничеству нет, марш проводить запретили решением суда.
Зато глава нынешней полиции, показал свое лицо и то, как можно идти на поводу у верующих, автомайдана, и прочих тех, кто считает что 20-30 человек с плакатами из серии – равные права для всех, пошатнет моральные устои города, создаст ужасную ситуацию в городе, “не на часі”, “когда в стране такое они хотят свой парад сделать”.
Евровиденье в Одессе? А вы в курсе сколько геев приедет на Евровидение? Куда нам, с такими то скрепами.

 

Viktoria Sibir

1 hr ·
Значит, так, дорогие мои милоновы, мизулины и прочие агафангелы. От вашей скрепности и духовности из глаз идет кровь, мутит и хочется вызвать сатану.
Я не буду в очередной раз размазывать ваши двухмерные аргументы “а вдруг дети увидят”, “я вообще не против, но пусть не афишируют”, “ой, да кто их там ущемляет”, “у меня у самого друг гей, так он против прайда”, “да они там все на грантах” – живите с этим сами.
Если вам, таким прогрессивным, революционным и майдановским кажутся нормальными запрет мирных акций, угрозы со стороны ручных опгшников и трусость полиции, – ваше дело, только вот это лицемерие и низость никак не соотносятся с Революцією Гідності.
Со своей стороны обещаю любую поддержку организаторам и участникам Одесса Прайд 2016 и предлагаю присоединяться всем тем, кто, как когда-то сказал Stanislav Rico, не откосил от эволюции.
Права людини понад усе.
Так було, так буде.
Zoryan Kis shared Центр інформації про права людини‘s post.
1 hr
Freedom House Ukraine висловлює підтримку Одесса Прайд 2016 і засуджує обмеження права на свободу мирних зібрань. Бажання опонентів провести власні акції одночасно з Маршем рівності чи перешкодити його проведенню не може бути підставою для заборони Маршу.Поліція Одеси раніше вже демонструвала здатність забезпечити громадський порядок, тому повинна виконати свої обов’язки і під час Одеса Прайду.
Dmitry Vilchik читаю все эти тексты и не покидают меня ощущения дежа-вю – впечатление такое, что все это было-было (когда в Киеве Марш проводили). Но, судя по всему, тут ситуация таки хуже – если там была четкая, недвусмысленная позиция властей (во главе с полицией, депутатами, представителями ЕС), то “на местах” все более печально… могу только восхититься настойчивостью и смелостью организаторов. Молодцы, ребята, пусть вам во всем сопутствует удача!

· 23 hrs
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s