«Разом проти корупції»: громадська рада при районній лікарні


З грудня 2015 року в Біляївському районі впроваджується проект «Біляївський район: разом проти корупції».

На початку проекту було проведене дослідження сприйняття корупції в районі, яке виявило, що найпроблемнішою галуззю тут є медицина.

Нещодавно задля вирішення проблеми  при Біляївській районній лікарні  було створено  громадську раду й 15 березня відбулося її перше засідання.

Своїми враженнями від цього заходу поділилася Галина Халимоник, редакторка міської газети:

Сьогодні було перше засідання громадської ради, яка створена Біляївською РДА при лікарні.

Хочу поділитися новою для себе інформацією.  Ці знання не повинні вмерти в стінах РДА!

На засідання ради запросили лікарів, на чию роботу було найбільше нарікань. Серед них один медпрацівник, щодо роботи якої є нарікання на нестриманість у поводженні з пацієнтами. Пояснення своєї поведінки розпочалося надзвичайною інформацією. Виявляється є певні дослідження (мабуть, англійських вчених), які кажуть, що у жінок під час вагітності втрачається 50 відсотків інтелекту і тому будь-які найневинніші фрази вони сприймають неадекватно! Зав.пологовим відділенням додала, що у всьому винний гармон вагітних – прогестерон.

Перші збори ради вже спричинили реакцію причетних:

‪#‎Громадська_рада_при_Біляївській_ЦРЛ‬ ‪#‎Біляївська_РДА‬
***
Одне з питань, яке піднімалося на Громадській раді – робота «харчової комісії». Річ в тім, що дуже багато є розмов і не тільки про те, що не обов’язково проходити комісію, щоб отримати допуск до роботи в харчовій промисловості, в кафе, ресторанах. Людина з «липовою санкнижкою» – це загроза не тільки власному здоров’ю, а й оточуючим, якщо вона не обстежена належним чином, має певні проблеми, які передаються контактно-побутовим шляхом.
В п’ятницю до мене додому (специфіка маленького міста) приїхали представники однієї з фірм, які займаються харчовою промисловістю. Приїхали, оскільки почули про озвучену тему, але не зрозуміли, в чому їх провина. Головний лікар вирішив провести аудіт виданих санітарних книжок, пояснивши, що на громадській раді піднімалося це питання. Перелякані підприємці приїхали пояснити, що вони точно нікому нічого не платили, що самі зацікавлені в здорових працівниках, що не можуть кожного працівника перевіряти додатково, якщо у нього на руках є санкнижка з допуском до роботи.
Розійшлися на тому, що запитання були, перш за все, до процедури видачі допусків, а вони спробують додатково попереджати працівників, що за «липові медкомісії» – буде цілком реальна відповідальність.

Halina Khalimonik

За кілька місяців можна буде співставити результати замірів сприйняття корупції та оцінити дієвість громадської ради.

По темі:  Ті, хто зупинять корупцію. Оголошено переможців конкурсу

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s