Перспективи розвитку Нижньодністровського національного природного парку вперше відкрито обговорюються одразу в трьох районах


Нижньодністровський національний природний парк – природоохоронна територія, національний природний парк в Україні в пониззі р. Дністер. Розташований у межах Білгород-Дністровського, Біляївського та Овідіопольського районів Одеської області. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України.

Парк засновано 13.11.2008 року Указом Президента України №1033.

Загальна площа парку складає 21311,1 га. Він розташований в межах водно-болотних угідь міжнародного значення: «Північна частина Дністровського лиману» та «Межиріччя Дністра-Турунчука», які є Рамсарськими угіддями.

Нижньодністровський національний природний парк входить в 10-ку найкращих національних природних парків України. Відтак – міг би бути не лише окрасою, туристичною принадою та гордістю всієї області. Натомість від моменту свого створення він постійно породжував проблеми та конфлікти – між браконь’єрами та екологами, між міністерством та місцевою владою, між мешканцями та потнційними інвесторами в туристичну галузь. Нескінчений клубок проблем нещодавно доповнився ще однією – туманом навколо керівної посади Парку.

Впродовж 2015 року парк очолював Микола Роженко. З грудня 2015 року посада директора знаходиться в статусі “тимчасово виконуючий обов’язки” й її обіймає Олександр Шпінов. Тим часом – має відбутися конкурс на заміщення посади директора, але прийняття рішення затягується.

Аби не зволікати з вирішенням давно назрілих проблем навколо парку 27 січня в м.Біляївка відбувся Екологічний форум «Сучасний стан та перспективи розвитку Нижньодністровського національного природного парку» ініційований Біляївською райдержадміністрацією за підтримки міжнародного фонду «Відродження». До участі у форумі були запрошені голови Овідіопольської та Білгород-Дністровської районних адміністрацій, керівництво парку, представники відповідних територіальних підрозділів служб, що мають відношення до функціонування парку, представники місцевих рад, бізнесу та науковці. (детальніша інформація про форум – на сайті РДА)

Відгук про форум голови Біляївської РДА:

Горизонтальная координация глав РГА в Одесской области – ключевое преимущество, позволяющее браться за комплексные проблемы.

По целому перечню вопросов, связанных с функционированием Нижнеднестровского национального природного парка, отработали сегодня совместно с бывшим и нынешним руководством Парка, экологами, представителями местных советов. Дискуссия жаркая и не всегда ритмичная, но искренняя и продуктивная.

Следующая встреча в Овидиополе. Завершающая – в Белгород-Днестровске. Задачи: 1. оперативно решить односложные проблемы, 2. сформировать Стратегию и Громадську раду для развития Парка в дальнейшем.

По результатам также подготовим письмо за подписью глав Белгород-Днестровской, Беляевской и Овидиопольской РГА для актуализации повестки в МинЭкологии, ОГА.

Сила горизонтального нэтворка в лице Mikhail TitarchukІгор ЛитвинюкDmytro Natalukha

П.С. Отдельная благодарность МФ “Відродження” за поддержку подобных инициатив

Джерело

Відгук про форум голови Білгород-Дністровської РДА:

Сегодня был проведён Экологический Форум “Сучасний стан та перспективи розвитку Нижньодністровськогонаціонального природного парку” в г.Беляевка. Тема очень актуальная на сегодняшний день касательно природоохранной и рекреационной деятельности парка, стратегия развития на 2016-2020 года. Проблемы есть, но есть и решения, которые надо продвигать при полном взаимодействии между Белгород-Днестровской, Беляевской и Овидиопольской РГА, специалистами и небезразличной местной громады. Уникальный природный парк, который просто обязаны сохранить и навести порядок, так как это может привлекать большое количество туристов и быть одним из направлений зеленого туризма.
Отдельная благодарность Arsen Zhumadilov за прекрасную организацию и инициативу. Следующий раунд будет проведён в Овидиополе и заключительный в Белгород-Днестровском.
P.s. Нет нерешенных проблем, есть проблематичные люди !!!

Джерело

Отже. чекаємо на наступний раунд!


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s