Як здобуваються “Жемчужины”. Практичний курс


“Вначале было слово”© . І слово це – “Розпорядження”.  А саме – Розпорядження Голови Одеської ОДА No 571/А-2015

ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ РОЗПОРЯДЖЕННЯ

17.09.2015

Про надання земельної ділянки Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України у постійне користування для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України за адресою: м.Одеса, Приморський район, Італійський бульвар, 1

No 571/А-2015

Відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 92, 122, 123, 125, 126 Земельного кодексу України, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», враховуючи рішення Одеської міської ради від 10 червня 2015 року No 6799-VІ «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України, земельної ділянки площею 0,7548 га, за адресою: м.Одеса, Італійський бульвар, 1, для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України» та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 8 вересня 2015 року індексний номер витягу 43448943:
1. Надати Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України у постійне користування земельну ділянку (кадастровий номер 5110137500:36:001:0008) площею 0,7548 га для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України (землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення) за адресою: м.Одеса, Приморський район, Італійський бульвар, 1.
2. Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України:
2.1. Виконувати обов’язки землекористувача згідно з вимогами статті 96 Земельного кодексу України.
2.2. Використовувати земельну ділянку з дотриманням вимог законодавства України.
2.3. Здійснити відповідні заходи щодо оформлення прав на земельну ділянку відповідно до статей 125, 126 Земельного кодексу України.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації.
Голова обласної
державної адміністрації М.Саакашвілі

Текст распорядження разміщено на  сайті ОДА.

Отже, йдеться про “надання земельної ділянки”. Цю дію в народі також називають “землевідвід”.

Перше питання, яке у мене виникло, коли я побачила це розпорядження – так чия ж це земля? Державна – і тому нею розпоряджується голова ОДА? Чому тоді документ посилається на рішення міськради, яка може розпоряджатися виключно комунальною (міською) землею?

Якщо прибрати допоміжні слова у заголовку рішення Одеської міської ради від 10 червня 2015 року No 6799-VІ, яке згадане у преамбулі розпорядження, то отримаємо:

«Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України, земельної ділянки площею 0,7548 га, за адресою: м.Одеса, Італійський бульвар, 1, для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України»

Отже, йдеться саме про відведення (надання)  земельної ділянки. Тобто – землевідвід. В обох документах.
Землевідвід однієї земельної ділянки у якої начебто одночасно є два розпорядники (власники). Щось тут не складається, правда?

Відтак, мені стало цікаво почитати все рішення міськради, а не лише його заголовок.

І тут – упс! А нема на сайті міськради рішення з номером 6799-VІ!

Знімок екрана 2016-01-21 о 17.32.52

10 червня була скандальна сесія, на неї було винесено рішення про меморіал пам’яті загиблих 2-го травня. На сесії були присутні активісти, журналісти, змобілізовані депутати. І вони кажуть, що такого рішення на тій сесії не пригадують.

Добре, можливо трапилася помилка в номері чи даті? Я вирішила пошукати інші рішення про цю земельну ділянку. І тут деякі документи вдалося знайти.

Знімок екрана 2016-01-21 о 17.35.38

В цьому переліку лише останнє, 1634-VI рішення дійсно стосуєтся адреси Італійський бульвар, 1. Решта – вади пошуку. Про що ж воно?

№1634-VI від 23.12.2011р.

Про затвердження «Містобудівного обґрунтування розміщення багатоповерхового жилого будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та паркінгом на території військових містечок №№ 2, 11 за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1»

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (розділ V. «Прикінцеві положення»), ст. 12 Закону України «Про основи містобудування», «Порядку вирішення питань розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» (розділ «Правил забудови м. Одеси»), затвердженого рішенням Одеської міської ради від 07.10.2009р. №4709-V, Одеська міська рада

ВИРIШИЛА:

1. Затвердити «Містобудівне обґрунтування розміщення багатоповерхового жилого будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та паркінгом на території військових містечок №№ 2, 11 за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1» та містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, зазначеної в цій містобудівній документації (додається).

2. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради (Ткач І.І.) протягом двох тижнів після прийняття цього рішення забезпечити його оприлюднення у засобах масової інформації.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з планування забудови територій та архітектури.

Міський голова                      О. Костусєв

Додаток до рішення
Одеської міської ради
від 23.12.2011р. №1634-VI

Містобудівні умови й обмеження
забудови земельної ділянки
за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1
на території військових містечок №№ 2, 11
(проект)

Загальні дані:

1. Назва об’єкта будівництва: багатоповерховий житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями і паркінгом.

2. Інформація про замовника Південне управління капітального будівництва Міністерства оборони України (Начальник – Міроненко А.Г.; м. Одеса, вул. Армійська, 18).

3. Наміри забудови: багатоповерховий житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями і паркингом.

4. Адреса будівництва або місце розташування об’єкта: м. Одеса, Італійський бульвар, 1.

5. Документ, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою: рішення службового виконавчого комітету Одеської міської ради від 29.05.1951 р. № 27.

6. Площа земельної ділянки: 1,2571 г., в т.ч. для розміщення багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями і паркінгом – 0,78 га (орієнтовно).

7. Цільове призначення земельної ділянки: громадська та житлова забудова.

8. Посилання на містобудівну документацію: генеральний план населеного пункту, план зонування, детальний план території та рішення про їх затвердження (у разі наявності): проект нового Генерального плану м. Одеси (2008 р.).

9. Функціональне призначення земельної ділянки: для будівництва багатоквартирної житлової забудови.

10. Основні техніко-економічні показники об’єкта будівництва (орієнтовно):

– площа забудови будинку – до 2 тис.м2;
– кількість квартир – 132;
– загальна площа квартир – 15,5 тис. м2;
– загальна площа вбудованих приміщень громадського призначення –
1,57 тис. м2;
– ємність паркінгу – 200 м/місць.

Містобудівні умови та обмеження:

1. Гранично допустима висота будівель: 12 поверхів та технічний поверх.

2. Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки (вище рівня землі): 25 %.

3.Максимально допустима щільність населення (для житлової забудови): 450 чол./га.

4. Відстані від об’єкта, який проектується, до меж «червоних ліній»: 90,0 м від Французького бульвару; 75,0 м – від Італійського бульвару.

5. Планувальні обмеження (зони охорони пам’яток культурної спадщини, зони охоронюваного ландшафту, межі історичних ареалів, прибережні захисні смуги, санітарно-захисні та інші охоронювані зони):
ділянка розташована в межах:
– водоохоронної зони Чорного моря;
– історичного ареалу «Французький бульвар».

6. Мінімально допустимі відстані від об’єктів, які проектуються, до існуючих будинків та споруд: 20 м від існуючого 10-поверхового житлового будинку по вул. Маріїнської, 3/1.

7. Охоронювані зони інженерних комунікацій: передбачити перенесення діючих інженерних підземних та наземних комунікацій на нормативну відстань від проектованого об’єкта. На наступних етапах проектування виконати розрахунки освітлення житлових приміщень та повітряного підпору дахових котелень, розташованих в сусідніх будинках.

8. Вимоги до необхідності проведення інженерних вишукувань згідно з державними будівельними нормами ДБН А.2.1-1-2008 “Інженерні вишукування для будівництва” потрібні.

9. Вимоги щодо благоустрою (в тому числі щодо відновлення благоустрою):
згідно з Правилами благоустрою території м. Одеси (рішення Одеської міської ради від 20.04.2004 р. № 2376-ІV).

10. Забезпечення умов транспортно-пішохідного зв’язку: в’їзди-виїзди на ділянку з боку Французського та Італійського бульварів. Передбачити пішохідні переходи та засоби для осіб з обмеженими фізичними можливостями в містах перетину проїжджої частини з тротуарами та на входах до житлових та громадських приміщень.

11. Вимоги щодо забезпечення необхідною кількістю місць зберігання автотранспорту: 200 м/місць у підземному паркінгу.

12. Вимоги щодо охорони культурної спадщини: згідно з висновком управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (від 13.04.2010 р. № 0113/1755).

Секретар ради                        О. Бриндак

Тут – все логічно. Міністерство оборони має у своєму розпорядження земельну ділянку, яку міськрада передала йому ще у 1951 році. Тому про землевідвід  й не йдеться. А йдеться про узгодження проекту будівництва, оскільки ділянка не в чистому полі й треба враховувати містобудівні норми, комунальні комунікації, транспорт, тощо.

Зазвичай такі проекти мають термін придатності. Доволі короткий. Бо сьогодні будівля вписується в середовише. А за кілька років там вже й комунікації інакше розташовані, й поверховість інша….
Тому якби у червні 2015 року міськрада знову б затверджувала проект містобудівного обгрунтування – нічого б дивного у тому рішенні не було б. І приховувати його сенсу також не було б.
Але ж не затверджувала!

Тут варто знову повернутися до розпорядження Голови ОДА. Який сенс у наданні земельної ділянки Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України, якому вона й так належить, як це зазначено у рішенні міськради №1634-VI? Не загалом МО, як часто видають це зацікавлені сторони, а безпосередньо  Південному управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України!? З якою метою взагалі з’явилося це розпорядження? Що саме воно унормовувало?

І що ж то за ділянка така, навколо якої виникла така плутанина?

Адреса “Італійський бульвар, 1” – це ось ця будівля:

Знімок екрана 2016-01-21 о 17.22.43

Ясно, що йдеться не про землю під цим будинком, а про відносно вільну земельну ділянку у безпосередній близькості. І тут нам гугл-карти не допоможуть. Проте допоможе так вчасно відкритий до загального доступу земельний кадастр.

Кадастровий номер ділянки слушно вказаний у розпорядженні Голови ОДА No 571/А-2015. Отже, шукаємо у кадастрі ділянку з номером  5110137500:36:001:0008

12509535_982655488470110_7136814067732676319_n

Ось саме тут, у цьому затишному закутку, який покриває блакитна фігура неправильної форми, й мають “розміщуватися та здійснювати постійну діяльність Збройні Сили України”. Армію ми нині любимо, поважаємо та підтримуємо. Хай собі розміщується зручненько, скажемо ми й підемо своїм шляхом.

Але ж – ні. Десь ми ту фігуру неправильної форми не так давно вже зустрічали, подумаємо ми і…. зачепимося.
Ну, ось же воно!

111111

Бачите на витягу з кадастру ті самі будівлі, які тут позначені 1/1 та 3? Дорогу праворуч?
Чи не виглядає так, що зелений квадрат правильної форми повністю вписується у блакитну фігуру неправильної форми?

Де ж ми з вами могли вже бачити цей зелений квадрат? А ось де:

Знімок екрана 2016-01-21 о 17.20.35

Тобто,  Жемчужины – це нині і є “постійна діяльність Збройних Сил України”? Непогано маскуються, чи не так?

Тож, коли саме розпочалося будівництво, з чиєго благословіння і яку роль тут відігравало розпорядженя Голови ОДА  ще належить з’ясувати.
Але те, що 24-а Жемчужина будується саме на землях Міноборони, не викликає жодних сумнівів. Тим більше, що зовсім не складно знайти в інтернеті детальніше креслення:

Site2500_37898005Ar

Стоп! А чому лише 24-а Жемчужина, якщо на кресленні їх вже дві – 24-а та 25-а?
Тут варто було б згадати рішення міськради від 23.12.2011р, яке погодило містобудівне обгрунтування лише одного будинку!

До речі – варто ще взяти до уваги, що 12 поверхів + 1 технічний (як йдеться  в тому самому рішенні міськради) вже легким помахом руки перетворилися на 13 житлових. І це ж ще не вечір, мабуть?

Громадянське суспільство вже одного разу пропонувало ефективний спосіб запобігання подібним оборудкам. “Девелопери” поки що не здаються, у них є фора. Чи надовго?
І хай нікого не заколихує присутність на антукорупційних формумах особисто чи через посередників тих, хто причетний до таких крадіжок землі. Тусовка – то корисно. Але ж дані земельного кадастру фоточками не врівноважуються…

 

Автор – Людмила Ямщикова

При подготовці публікації були використані матеріали та консультації Pavlo PolamarchukПётр ОбуховJury NikitinSergiy DibrovАлександр Остапенко

По темі:  Коротка інструкція з протидії незаконній забудові

Advertisements

2 thoughts on “Як здобуваються “Жемчужины”. Практичний курс

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s