100 днів на посаді перші підсумки роботи голови Роздільнянської райдержадміністрації


За повідомленням Відділу Комунікацій Роздільнянської Райдержадміністрації

Одним із найголовніших досягнень є проведене анкетування жителів району. Завдяки опитуванню були виділені 34 найголовніші проблеми, які турбують мешканців Роздільнянщини.

Окресливши спектр роботи, Роздільнянська райадміністрація одразу прийнялася за найбільш нагальні питання. Першим пунктом були дороги. Активний рух вантажівок і десятиріччя корупції вбили дороги в районі. Так, підрядною організацією «Дорлідер» були повернуті до життя дороги на території Понятівської сільської ради, Кошарської, у Бецилово, Кам’янці, Новосельцях та спуск на Желепове. Завдяки спільній діяльності голови РДА та ГО «Народний контроль реанімуються дороги на трасі Т1618 – від Роздільної до автошляху Е95, а також дорога від Роздільної до Кучурган.

Окремо постала проблема індексації грошових доходів. За короткий проміжок часу була сплачена компенсація педпрацівникам. Наразі 50 відсотків від суми індексації отримані вчителями Роздільнянщини, а до кінця 2015 року буде виплачена решта.

Також за ініціативою голови РДА, на базі управління соціального захисту населення, було створено мобільні групи, які консультують жителів навіть найвіддаленіших сіл. Такий мобільний офіс надає будь-які консультації щодо субсидій, пенсій та іншої соціальної допомоги. Треба зазначити, що такий підхід до роботи з населенням працює: станом на початок грудня до управління соціального захисту населення звернувся 4671 громадянин і 4375 заяв вже опрацьовано.

Наполегливо ведеться робота у земельному напрямку. У зв’язку з децентралізацією влади, інвентаризація землі є ключовим фактором подальшого розвитку кожної громади. Сьогодні важливим є створення повноцінної і сучасної бази про всі земельні ділянки на території району. Тому зараз кропіткий процес земельної інвентаризації розпочався по всьому району, буде охоплена кожна сільська і селищна рада.

Також гостро постала проблема з підготовкою шкіл Роздільнянського району до зимового сезону. У декількох було несправне теплопостачання і цю проблему було терміново вирішено. Так, у роздільнянській ЗОШ №2 та кучурганській школі було встановлено газові котли, а в Буцинівці та Виноградарі – твердопаливне опалення. На даний момент головною задачею є переведення максимальної кількості комунальних закладів на відновлювальні джерела енергії. Саме тому райдержадміністрація перебуває у стадії активних пошуків інвесторів. На сьогоднішній день на фінішній прямій переговори з інвесторами щодо альтернативного опалення в яковлівській школі.

Якщо продовжувати говорити про інвесторів, то Роздільнянська РДА вважає реальним побудування сонячних та вітрових електростанцій в районі.

Рівень забезпечення чистоти посів другу позицію в переліку проблем, якими переймаються місцеві жителі. Тому накопичується досвід в сфері екології – навіть і закордонний. Так, нещодавно представники РДА були запрошені до Молдови та Румунії на семінари стосовно екологічних проблем. У питанні засмічення навколишнього середовища керівництво району бачить вихід в тому, щоб перетворювати сміття на гроші. Тому триває пошук потенційних інвесторів, що можуть бути залучені до зведення в районі заводу з переробки твердих відходів, адже тема їх утилізації, за результатами анкетування, потрапила у п’ятірку найголовніших.

Також була надана допомога смт. Лиманське, у якому будівля Державної служби надзвичайних ситуацій знаходиться в аварійному стані, а пожежні автомобілі – несправні. За втручанням РДА в прискорені строки роздільнянський відділ Служби надзвичайних ситуацій виділив Лиманському власний пожежний автомобіль і вже ведуться переговори стосовно відремонтування будівлі.

Не втрачає надії керівництво району і щодо повернення землі в Лиманському, на якій знаходиться аеропорт. Уже довгий час колишній аеродром перебуває у занедбаному стані, а територія, на якій він знаходиться, належить Міністерству оборони України. Нова адміністрація має наміри, як мінімум, повернути землю до районної власності, а як максимум – реконструювати аеропорт і зробити його працюючим.

За час роботи нової команди в Роздільнянській РДА було налагоджено діалог з громадськими організаціями та волонтерами, вирішення важливих питань життєдіяльності району відбувається пліч-о-пліч із громадою. Спільними зусиллями громади і керівництва району була створена громадська організація «Ветерани АТО Роздільнянщини», яка активно працює і допомагає воїнам, що повернулися із зони АТО. Також на початку грудня голова РДА разом з волонтерами відвідав бійців 56-ї окремої мотопіхотної бригади, які перебувають на території АТО.

ГО «Громада Роздільнянщини» і Роздільнянська райадміністрація розпочали роботу над поверненням коштів ошуканим жителям району, які здійснювали оплату за спожитий газ через ПАТ КБ «Надра». Так, в січні 2015 року кошти сотен громадян не дійшли до Роздільнянського управління експлуатації газового господарства, а дехто навіть мусив повторно здійснити оплату за вже проплачений газ. Наразі складаються списки ошуканих громадян, аби захистити їх права в судовому порядку. На сьогодні зібрано майже 200 підписів.

Окрім цього, завдяки плідній співпраці керівництва райдержадміністрації, благодійного фонду “Віфанія” (заснований при церкві у Сполучених Штатах Америки) та активіста та волонтера Олександра Зубарева, відбулася благодійна акція з надання гуманітарної допомоги переселенцям з Донбасу, малозабезпеченим верствам населення, багатодітним родинам – 2,5 тонни рису було роздано найбільш нужденним верствам населення.

Загалом багато чому сьогодні покладено начало, ще більше справ перебувають в очікуванні уваги влади, але не треба забувати, що це – початковий період. В такий непростий час кожному з нас необхідна витримка, розуміння та єдність. Від жителів району потребується активна участь у розв’язанні спільних проблем та критичний погляд на їх вирішення, тому що РДА виконує свою роботу саме для жителів Роздільнянщини.

Джерело: Андрій Карпенко, Голова Роздільнянської РДА

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s