Оприлюднені результати дослідження про рівень корупції у Біляївському районі


Як ми вже повідомляли раніше, з 1 грудня 2015 по 30 травня 2016 в Біляївському районі впроваджується проект «Біляївський район: разом проти корупції», ініційованого райдержадміністрацією та за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Основною метою проекту є: зосередження на антикорупційній діяльності в різних напрямках (земельні питання, процедури державних закупівель, соціальна сфера, забудова узбережжя та інше), зміна сприйняття корупції та корупційної діяльності серед населення району.

Саме задля виявлення сприйняття корупції в районі та подальшій оцінці як зміниться відношення населення до корупції після завершення проекту, і було проведено соціологічне опитування «Рівень корупції у Біляївському районі» (Вибіркова сукупність склала 400 респондентів. Помилка вибірки не перевищує 3,5%.)

Детально з результатами дослідження можна ознайомитися на сайті Біляївської державної районної адміністрації, ми ж наведемо декілька, найбільш цікавих показника.

Так на думку опитаних жителів, загальний рівень корупції в Біляївському районі -досить високий. Індекс корумпованості дорівнює 0,42.

На думку респондентів, «хабарі бере більшість співробітників районних органів державної влади» – так вважає майже третина опитаних жителів району. 21,2% опитаних заявили про те, що «хабарі беруть тільки деякі співробітники районних органів державної влади» та 18% вказують на той факт, що «хабарі бере приблизно половина співробітників районних органів державної влади». Лише 5,7% говорять про те, що «в районних органах державної влади хабара ніхто не бере». Таким чином, 95% опитаних вважають, що районні органи державної влади в тій чи іншій мірі корумповані.

Оцінка рівня корупції в місцевій раді також висока. Чверть опитаних респондентів вважають, що «хабарі бере більшість співробітників місцевої ради» (26,2%). Всього 7% вказали, що «в місцевій раді хабара ніхто не бере». У місцевих радах ситуація в цілому ненабагато краще, ніж у районних органах державної влади – корумпованими їх вважають 80% респондентів.

Найбільш корумпованими організаціями, на думку опитаних, є: медичні установи (32,7%), ДАІ (24,4%) і місцева рада (24,2%). Так само майже п’ята частина опитаних вважають найбільш корумпованою Поліцію/Міліцію. 10% вказали, що «корумповані всі зазначені органи» і три респонденти окремо попросили інтерв’юерів вказати про корумпованість «МБТІ».

doc1

Також половина опитаних респондентів (49,6%) вважають, що у корупції винні «обидві сторони», і «ті, хто дають» і «ті, хто бере». Третина впевнені, що винні тільки «ті, хто бере хабарі» і лише 7,7% кажуть, що винні тільки ті, «хто дає» хабара.

doc3

Серед основних причин корупції виділяють дві основні. А саме: на першому місці «Низькі зарплати тих, хто бере хабарі» – 35,9% і «Звичка все вирішувати” по блату “- 28,7%.

Також є цікавим, що населення даного району вбачає основним важелем вирішення проблеми – відмову від дачі хабарів (36,4%). Офіційними ж органами, які повинні боротися з даними негативним явищем, жителі Біляївського району вважають «Поліцію і Прокуратуру» – 31,9%. П’ята частина опитаних – 20,4% вважають, що «Офіційний Київ» зобов’язаний боротися з корупцією.

Відзначається, що більше половини опитаних заявили про свою готовність боротися з корупцією – 56,6% вказали саме так. Третина виявилися неготовими боротися з цим явищем – 28,2% респондентів. Складно відповісти на поставлене питання виявилося для 14,7% опитаних жителів даного району.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s