Дорослі-батьки повинні змушувати дорослих-бізнесменів, які продають піротехніку, дотримуватись законів. Досвід громадян Іллічівська


Напередодні новорічних та різдвяних свят для більшості батьків стає проблемою наявність у вільному продажу піротехнічних засобів, які дитина самостійно може купити на любій вуличній «розкладці». Кількість постраждалих від використання цих товарів зростає саме в цей період, тому що дорослі «не дуже знають закони», а діти – «не усвідомлюють наслідки».

Ті дорослі, які є батьками, повинні знати яких законів повинні дотримуватися ті дорослі, які продають піротехніку.

Торгівля піротехнікою регламентується “Тимчасовими правилами обігу в Україні побутових піротехнічних виробів“. У пункті 7 цих правил вказано наступне:

– продаж побутових піротехнічних виробів можуть здійснювати ТІЛЬКИ спеціалізовані  підприємства  торгівлі  та  спеціалізовані відділи  (секції)   підприємств   з   універсальним   асортиментом непродовольчих   товарів,   приміщення  яких  обладнані  згідно  з вимогами  охорони  праці,   пожежної   безпеки   та   відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам;

– продаж побутових піротехнічних виробів у спеціалізованих  відділах   (секціях)   підприємств  з  універсальним  асортиментом товарів  дозволяється  тільки  на  верхніх  поверхах  торговельних приміщень за умови виконання Правил  пожежної  безпеки  в  Україні ( z0219-95 ).  На нижніх поверхах таких торговельних підприємств у вітринах і на  стендах  можуть  розташовуватися  муляжі  побутових піротехнічних  виробів,  які  не  мають  усередині  піротехнічного складу;

– реалізацію побутових піротехнічних виробів  споживачам  мають право здійснювати ті, хто має наступні документи:

свідоцтво про реєстрацію;

статут (для юридичних осіб);

дозвіл на  початок  роботи,   виданий   органами   державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці;

копії свідоцтв (довідок) про проходження спеціальної підготовки та допуску до  роботи  з  піротехнічними  виробами працівників, які мають такі допуски. Продавцеві  на робоче місце видається довідка про проходження інструктажу.

Тобто, кожний, хто купляє піротехнічні вироби має право та повинен побачити вказані вище документи, зробити з них копію;

  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– Продаж   побутових   піротехнічних   виробів  на  ринках та для комісійного продажу.

– Продавати або передавати особам, які не досягли зазначеного віку: феєрверки (феєрверочні вироби) класу 1 – до 12 років; класу 2 – до 16 років; класу 3 – до 18 років; сценічні піротехнічні вироби класу Т1 та піротехнічні вироби класу Р1 заборонено продавати споживачам до 18 років; феєрверки (феєрверочні вироби) класу 4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та піротехнічні вироби класу Р2 особам, що не мають спеціальної підготовки.

– Розміщувати спеціалізовані відділи (секції) з продажу
побутових піротехнічних виробів ближче 4-х метрів від евакуаційних
виходів.

– Розміщувати підприємства  з   продажу   піротехнічних
побутових  виробів  у  будівлях іншого призначення (не призначених
для торгівлі) та  організовувати  продаж  побутових  піротехнічних
виробів   у   спеціалізованих  відділах  (секціях)  підприємств  з
універсальним асортиментом непродовольчих товарів, які розташовані
в будівлях іншого призначення.

– Розміщувати спеціалізовані  підприємства  з   продажу
побутових   піротехнічних   виробів   у   будинках,  де  розміщено
громадські заклади.

– Продавати побутові  піротехнічні вироби без захищення
фітилів для приведення у дію виробу захисними ковпачками, плівками
або пакуванням.

У м. Іллічівську Одеської області громадяни виявили, що на деяких стаціонарних та тимчасових ринках, що з’явилися на час новорічно-різдв’яних свят, піротехнічні засоби продають, та навіть дітям. Викликали поліцію. Представники поліції приїхали, перевірили «наявність дозволу» та поїхали, коли їм був показаний «якийсь дозвільний» документ. Хоча, за законом, який забороняє торгувати на вулиці, представник поліції ПОВИНЕН був конфіскувати продукцію, скласти адміністративний протокол.

Громадяни з цим питанням звернулися до депутатів міської ради. Один із депутатів написав депутатське звернення на ім’я начальника відділу торгівлі, побуту та з питань із захисту прав споживачів Іллічівської міської ради. Сам начальник цього відділу через соцмережі повідомив, що взяв це питання на контроль.

Наразі, станом на 22 грудня 2015 р. громадяни м. Іллічівськ спромоглися змусити прибрати торгівлю цих небезпечних виробів з тих майданчиків, які були виявлені.

Але ще очікують інформацію від офіційних органів влади з приводу того хто саме ПРОДАВАВ ці вироби, та хто саме ДАВ ДОЗВІЛ НА ПРОДАЖ.

(Інфопростір є волонтерським проектом. Існує за рахунок безоплатного плану wordpress.com. Створюється волонтерами. За цю роботу не отримують оплату. Були би дуже вдячні журналістам, коли при використанні наших матеріалів, давали посилання на наш ресурс.)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s