Перший молодіжний форум учнівського самоврядування Біляївки


Чому так важливо та необхідно провести належним чином реформу з децентралізації влади?

Відповідь на ці питання криється в багатьох речах. Не потрібно навіть заходити в довгі пояснення. Досить назвати декілька слів: «учнівство, молодь». Ця тема довгий час знаходилася поза увагою з боку місцевої громади та влади не через небажання займатися цим питанням, а через відсутність механізму та можливостей це робити. В структурі апарату міської ради навіть не було фахівця з цих питань. Є надія, що він з’явиться найближчим часом, а отже буде більше можливостей займатися вирішенням питань молодіжного розвитку, освіти, дозвілля. Окрім того, міська рада продовжує реалізовувати ідею розвитку міського молодіжного самоврядування. Саме ці дві теми стали поштовхом для проведення першого молодіжного форуму учнівського самоврядування м.Біляївка. Майори – на часі, після завершення процесу передачі школи у власність об’єднаної громади.

З допомогою ІГ «Молодіжна рада» заздалегідь ми підготували анкети для учасників форуму. Анкети містили запитання різного плану, які дозволили нам дізнатися, чим цікавиться шкільна молодь, які має ідеї, чим би хотіла займатися, участь в яких проектах була б їй цікавою.

За словами модератора форуму, заступника міського голови Н.А.Гончаренко, міська рада з великим задоволенням вітає учнівську молодь, яка виявила бажання взяти більш активну участь у житті рідного міста та пообіцяла сприяння в реалізації заходів, проектів, які вони пропонуватимуть. Єдина умова:

– За молодь ніхто нічого робити не буде. Підтримка, сприяння, будь-що, але головними ініціаторами, виконавцями, повинна бути саме молодь. Головна мета такої роботи забезпечити школярам міста найбільш сприятливі умови для розвитку талантів та здібностей в рідному місті, налагодження добрих колегіальних стосунків між школами, виховання любові до рідного міста та країни.

Кожна з трьох шкіл презентували свої проекти. Найбільш ретельно до цього завдання поставилися учні Біляївської ЗОШ №3, Президент учнівського самоврядування школи Ігор Догадаєв запропонував чимало цікавих ідей, частина з яких неодмінно знайде втілення в культурно-освітньому житті міста: танцювальні батли, благодійні ярмарки, соціальні акції. На диво, хоча ми очікували, що увагу в своїх проектах учні зосереджуватимуть на розвагах, діти більше говорили, що в них є потреба у задоволенні різного роду освітніх потреб. Так, учениця ЗОШ №1 Даша Яковець запропонувала на рівні міста організувати клуб з вивчення англійської, куди запрошувати native speakers (людей, для яких англійська є рідною мовою). Багато ідей пропонували представники ІГ «Молодіжна рада» Олена Яворська, Костянтин Кравчук: школа лідерів, проведення виставок виробів учнів шкіл об’єднаної громади, різноманітних культурно-розважальних заходів. Дуже цікаві ідеї з екопроектів пропонувала Президент учнівського самоврядування ЗОШ №2 Анастасія Гіжиця. Зокрема, поширити на всі міські школи проект ЗОШ №2 зі збору та передачі на утилізацію енергоощадливих лампочок. Обговорювали ще одне питання, яке гальмує проведення вечірніх загальноміських заходів – проблема з тим, що школярі під час їх проведення, як це не дико лунає, зловживають алкоголем. Звісно, в залі зібралися ті діти, які, скоріш за все, не мають таких проблем. Однак було цікаво почути їхню думку, щоб могло вплинути на порушників. Діти називали такі речі: громадські роботи, залучення батьківських комітетів до проведення заходів, суворе покарання власників магазинів, де дітям продають алкоголь тощо.

Ще одне сильне враження від спілкування з учнівською молоддю – надмірна сором’язливість у висловлюванні своїх думок. Діти бояться помилитися, бояться говорити, соромляться однолітків та незнайомих дорослих. Хоча сьогоднішнє суспільство вимагає від тих, хто хоче стати успішним, зовсім інших якостей. Тож, результатом обговорення стала ідея запровадити через деякий час на рівні міста дискусійний клуб. Обиратимемо різні актуальні теми, запрошуватимемо цікавих лекторів та пропонуватимемо дітям спробувати себе в дискусіях, у висловлюванні думок перед аудиторією однолітків.

Ще одразу хочеться відповісти на запитання від вчителів, які також вже лунали на форумі: «Хто це робитиме все, чи не заважатиме це освітньому процесу». Звісно ж, ми не ставимо за мету втрутитися якимось негативним чином в освітній процес, змусити дітей кинути навчання та віддатися розвагам, або перекласти ці ініціативи на плечі вчителів, яким і без того є, чим зайнятися Навпаки, наша мета, напевно, не відрізняється від тієї, яку перед собою ставлять школи – виховати розумну, перспективну, освічену, самостійну, реалізовану та успішну молоду людину. Ми, звісно, будемо підстроюватися зі своїми заходами під канікулярний час, максимально співпрацювати з учнівським самоврядуванням. Дозвілля – це лише один з небагатьох напрямків співпраці, основний акцент все ж таки буде на освітніх, соціальних проектах. Тому, переконані, що місто школам тут буде партнером та помічником.

Зараз всі пропозиції, ідеї, які ми отримали, вивчаються, опрацьовуються, на їх основі міська рада розроблятиме стратегію своєї роботи з молоддю на наступний рік. В планах – проведення такого ж форуму для молоді, яка є студентами або молодими фахівцями.

Галина Халимоник

Джерело

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s