“Новій владі не потрібно музичне виховання дітей в селах. Зрада!”


У селі Старокозаче Білгород-Дністровського району Одеської області викладачам музичної школи повідомили, що “школа переходить на самоокупність, бо немає грошей в бюджеті, за уроки тепер повінні платити батьки учнів”. Звісно, що в селах уроки музики не є тим, за що батьки готові витрачати живі гроші.

Як виявилося така ситуація є не тільки в Одеській області. І пов’язана вона із законопроектом № 2174 від 19.02.2015. В пояснювальній записці та порівняльній таблиці до цього законопроекту видно, що всі зміни стосуються того, що не рішення сесії місцевої ради тепер буде вирішувати щодо реорганізації  і  ліквідації  загальноосвітніх навчальних
закладів комунальної форми власності, а “за згодою територіальної громади”.

Законопроект був поданий в Раду ще в лютому цього року. Але в жовтні був виданий висновок Головного науково-експертного управління . В якому сказано: “Таким чином, є підстави вважати, що чинне законодавство вже містить правові передумови для вирішення порушеного у законопроекті питання шляхом місцевого референдуму, у зв’язку з чим виникає сумнів щодо доцільності встановлення імперативного припису, згідно з яким реорганізація та ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів має здійснюватись виключно за згодою територіальних громад. …  Зміни до абз. 2 пункту 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п. 5 Розділу I проекту), за яким «реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за згодою територіальної громади» не корелюється з предметом регулювання цієї статті, яка визначає коло питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних, міських рад.”

В понеділок, 30.11.2015 в музичній школі с. Старокозаче будуть “збирати підписи”. Викладачі впевнені, що “щоб переконати Раду, що не потрібно знищувати музичні школи в селах, бо батьки не зможуть платити”.

Інфопростіру здається, що хтось намагається маніпулювати та не пояснює, що цей законопоект надає саме жителям право вирішувати “які школи мають бути у селі”. Раніше це вирішувалось засіданнями місцевих рад.

Якщо ви володієте інформацією стосовно цієї ситуації, будемо вдячні за коментарі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s